Fotbalisté hradecké rezervy porazili bez větších problémů v posledním podzimním kole divize C celek Holic 3:0. K vítězství nastartovaly „votroky“ už v prvním poločase dvě branky, o které se podělili Josef a Pavel Dvořákovi.  

Naopak podzimní rozlučka se nevydařila Převýšovu, jenž na umělé trávě v Novém Bydžově podlehl „domácímu“ Dvoru Králové 1:3. O vítězi nebylo pochyb již po půlhodině hry, ve které svěřenci trenéra Pilného třikrát inkasovali.

FC Hradec Králové B – SK Holice 3:0 (2:0).

V první půli měli domácí hráči územní převahu. Již ve 3. min. Přibyl, po akci Rezka, ve slibné pozici Ondráčka nepřekonal a trestný kop Jelínka z dvaceti metrů skončil v náručí hostujícího gólmana. První gól přišel v 19. min. po akci Wozniaka s Rezkem, kdy si na přesný centr druhého jmenovaného naskočil Josef Dvořák a hlavou nedal Ondráčkovi šanci – 1:0.

Ve 28. min. hostující brankář fauloval v pokutovém území autora prvního gólu a následnou penaltu s přehledem proměnil Pavel Dvořák – 2:0. Domácí i poté pokračovali v aktivní hře. Nebezpečí znamenal pro hosty centr Veselky, na který však Rezek nedosáhl. Na druhé straně střela J. Englicha našla náruč připraveného Lindra. Těsně před přestávkou se nepříjemně srazili hostující Vavroušek se Skalickým, po ošetření se oba do hry vrátili. Po změně stran hosté přidali, k ohrožení Lindra se však nedostali.

V závěrečné čtvrthodině se Holice snažily výsledek zkorigovat, ovšem trestný kop Vavrouška šel těsně mimo. Ani po rohu J. Englicha a následném závaru před Lindrem se skóre neměnilo. Neujal se také brejk Holic do otevřené obrany domácích, který zmařil obětavě Přibyl. Poslední slovo tak měl „votrok“ Tomáš Rezek, když si zaběhl za hostující obranu a pohotově zleva v těžké pozici přeloboval bezmocného Ondráčka – 3:0.

TJ Dvůr Králové – SK Převýšov 3:1 (3:0).

Utkání hrané na umělé trávě v Novém Bydžově bylo prakticky rozhodnuté již po půlhodině hry, kdy „domácí“ Dvůr třikrát udeřil. Již ve 4. min. mohli Převýšovští inkasovat, když Holub ideálně prostrčil míč na Huňáka, který ale pálil nad Pilařovu branku. O chvíli později se do nadějného úniku dostal hostující Fejfar, ovšem jeho střelu zblokoval jeden z obránců Dvora. Po čtvrthodině hry diváci tleskali „domácímu“ Královi, který se nádherně položil do centru svého spoluhráče. Jeho střela jen o vlásek minula branku.

Jeden z klíčových okamžiků přišel v 17. min., kdy gólman Pilař zbytečně protestoval, za což rozhodčí nařídil nepřímý volný kop z osmi metrů. Ten rozehrála dvojice Holub – Kruliš a druhý jmenovaný propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. „Zlobil jsem se kvůli neodpískanému faulu na Fejfara,“ popsal situaci před prvním gólem převýšovský brankář Martin Pilař.

O chvíli později si Huňák pohrál s obranou Převýšova i s gólmanem Pilařem, ale jeho pokus o lob skončil nad brankou. Ve 29. min. vysunul na půlce Otradovský čerstvého Kilevníka a ten po dlouhém sprintu s přehledem překonal bezmocného Pilaře – 2:0. Minutu poté zahrozili dvakrát Převýšovští, ale závar v pokutovém území Tomka po centru z levé strany ani střela Fejfara se neujaly.

Ve 33. min. zasadili Dvorští Převýšovu třetí ránu, když Otradovský líznul hlavou trestný kop Groha – 3:0. „V prvním poločase jsme hráli špatně, nedařilo se nám bránit rychlé dvorské kontry,“ povzdychl si Pilař. Ve druhé části se přece jenom svěřenci trenéra Pilného zlepšili a vynutili si mírnou převahu. Nejprve se však mohli radovat opět hráči Dvora, jenže Kilevníkova střela z nadějné pozice měla spíše parametry na ragby. Poté byl blízko gólu převýšovský Krejčí, který hlavičkoval po trestném kopu Bredy těsně nad.

Skóre se opět měnilo v 61. min., postaral se o to agilní Ujec, jenž doslova přetlačil dvorské obránce a neobvykle vsedě protlačil míč do Tomkovy svatyně – 3:1. Deset minut poté na sebe upozornil Otradovský, elegantně se proháčkoval až do vápna Převýšova, ale v poslední chvíli zasáhli hostující zadáci. Poté byl blízko kontaktnímu gólu Ujec, ale po centru Fejfara mu chybělo k zakončení několik centimetrů.

Míče se pak zmocnil Kopecký, ale jeho střelu nezachytila ani ochranná síť za brankou. Čtvrt hodiny před koncem se opět osmělili „domácí“, když Brendl orazítkoval hlavou břevno. Na druhé straně rovněž hlavou přestřelil Krejčí. Za další chvilku pak pálil z nadějné vzdálenosti Fejfar do náruče Tomka. Utkání „vyšperkovala“ 83. minuta. Nejprve ostře fauloval protihráče hostující Šmíd, po jeho zákroku následovala strkanice, po které se šel předčasně sprchovat převýšovský Kopecký.

„Ve druhé části jsme se zlepšili, ale Dvorští si již vítězství zkušeně pohlídali,“ dodal na závěr gólman Pilař.