Fotbalová divize C dnes a zítra pokračuje zápasy 19. kola. Celky z okresu zajíždějí na hřiště soupeřů. Zejména Převýšov bude v Turnově bojovat o ztracené sebevědomí. Předměřičtí zavítají na půdu vedoucí Hlavice a rezerva Hradce do Chrudimi.

SO 16.30: SK Hlavice (1. místo, 43 bodů) – TJ Slavoj Předměřice nad Labem (16. místo, 3 body).
Souboj prvního celku s posledním je v papírovém měřítku brán jako jednoznačnou záležitostí pro suveréna divize C Hlavici.
Jen málokdo pochybuje o tom, že domácí splní roli jasného favorita. Odstup mezi oběma celky je plných čtyřicet bodů a již podzimní duel v Předměřicích vyhrála Hlavice jednoznačně 4:0. Předměřičtí na jaře bojují hlavně sami se sebou, střelci jsou dosud zakletí. Také skóre 0:14 z odehraných tří zápasů je předmětem k zamyšlení.

NE 16.30: AFK Chrudim (7. místo, 26 bodů) – FC Hradec Králové B (6. místo, 29 bodů).
Bitva sousedů ze středu tabulky již dopředu slibuje kvalitní podívanou. Hradecké béčko může navázat na zlepšené výkony a v případě vítězství si zajistit upevnění pozice mezi prvními šesti celky.
„Chrudim má kvalitní mužstvo, takže očekávám, že se bude hrát dobrý fotbal. Nepojedeme jen bránit, ale pokusíme se nějakou branku také vsítit,“ říká kouč „votroků“ Martin Barbarič. Zatímco proti Dobrovici a v Ovčárech se trefili hradečtí střelci vždy pouze jednou, útočnou smršť „votroků“ pocítila v minulém kole Choceň, která si z Hradce odvezla pětibrankový příděl.
„Chtěli bychom navázat na momentální střeleckou formu. V těch předchozích zápasech jsme neměli problém si vytvořit šance, jen jsme je nedokázali proměnit. Proti Chocni už jsme většinu příležitostí proměnili, což bychom rádi potvrdili i v nadcházejícím utkání,“ dodal trenér.

NE 16.30: FK Pěnčín – Turnov (8. místo, 25 bodů) – SK Převýšov (12. místo, 19 bodů); hřitě Turnov.
Sebedůvěra. To je základní faktor, o který budou v Turnově bojovat fotbalisté Převýšova. Na jaře ještě nezvítězili a po porážce v minulém kole s Holicemi se zamotali do bojů o záchranu. „O tom, v jaké situaci se nacházíme, samozřejmě víme. Úvod jara se nám vůbec nevydařil, ale přesto se pokusíme v tomto utkání uspět. Popereme se o nějaké plusové body,“ hlásí před výkopem trenér Převýšova Bohuslav Pilný.
Remíza a porážka s celky ohroženými sestupem a odložený zápas v Hlavici. Taková je zatímní bilance převýšovských fotbalistů. Výrazný vliv to má zejména na psychiku hráčů.
„Střelbu a zakončení trénujeme pořád dokola. Teď jde spíš o to, aby se kluci dostali zpět do psychické pohody. Byli jsme zvyklí vyhrávat, podzim byl z naší strany docela solidní. Teď už je ale nejvyšší čas, abychom se zvedli,“ dodal.