Fotbalová divize C pokračuje tento víkend zápasy 22. kola. Celky z okresu však nečeká vůbec nic jednoduchého. Vždyť za soupeře budou mít aktuálně tři nejlepší mužstva celkového pořadí.

SO 17.00: Tesla Pardubice (3. místo, 38 bodů) – TJ Slavoj Předměřice (16. místo, 3 body).

Velmi obtížný soupeř čeká na fotbalisty Slavoje. Tesla v minulém kole bez větších problémů zvítězila v Turnově a proti poslednímu celku tabulky si jistě nebude přát nic jiného než tři body.
„Bude to sice obtížný zápas, ale nedávno jsme se představili na vedoucí Hlavici, kde jsme odehráli dobrý zápas. Nemáme co ztratit, pojedeme se poprat o příznivý výsledek. Navíc je to pro nás takřka historická záležitost hrát s Teslou na Letním stadionu. Kdo by to před nějakými patnácti lety čekal,“ uvedl před výkopem trenér Slavoje František Mikolanda.
V Předměřicích však nemusejí poslední dobou propadat skepsi. Mužstvo v posledním dvojzápase na domácím hřišti neprodalo svoji kůži lacino a Turnovu i Převýšovu podlehlo o jedinou branku.
Slavoj navíc trápí marodka, minulý zápas musel odehrát se čtyřmi dorostenci. Přesto herně vyloženě nepropadl. „Zatím bohužel nemám informace, že by se někdo uzdravil. Jedná se o Tokára, Karnase a Horáka, což je taková osa týmu, tak uvidíme před zápasem,“ dodal kouč.

NE 10.15: FC Hradec Králové B (5. místo, 33 bodů) – SK Hlavice (1. místo, 53 bodů).

Těžký dvojzápas v těchto dnech absolvuje hradecké béčko. V taháku minulého kola Hradečtí vyválčili cenný bod na horké půdě Dvora Králové, když vyrovnávali v poslední minutě utkání. Tentokrát na svém hřišti přivítají zatím nejlepší celek divizní skupiny C. S náskokem jedenácti bodů na čele bude Hlavice v tomto duelu favoritem. „Určitě to bude divácky atraktivní utkání, Hlavice má v soutěži dobrou bilanci. My však půjdeme do zápasu s cílem bodovat,“ hlásí Martin Barbarič, trenér „votroků“.
Střetnutí slibuje kvalitní podívanou. Již podzimní zápas na severu Čech napověděl, že Hradec na Hlavici umí. Domácí v prvním vzájemném duelu šťastně zvítězili hubeným rozdílem 1:0.
„U nich je specifické prostředí, protože tam mají menší hřiště. My jsme tehdy nejprve zahodili dvě gólové šance a deset minut před koncem jsme si dali vlastní branku,“ vzpomíná Barbarič. Domácí prostředí jistě bude hrát pro „votroky“ důležitou roli, a tak se diváci mají na co těšit.

NE 10.15: SK Převýšov (11. místo, 26 bodů) – TJ Sokol Ovčáry (2. místo, 42 bodů).

Převýšovští fotbalisté by si určitě přáli, aby se jim podařilo natáhnout na šňůru vítězství třetí korálek. Ovšem po relativně slabších soupeřích přivítají druhý tým tabulky z Ovčár. Favoritem bude jednoznačně hostující celek, ovšem Převýšov může překvapit.
„Ovčáry mají velkou kvalitu. Osobně jsem je viděl hrát v Holici a předvádějí agresivní a důrazný fotbal na úrovni třetí ligy,“ ví převýšovský kouč Bohuslav Pilný.
Každý bod je pro jeho svěřence potřeba, pokud se mužstvo chce s dostatečným předstihem vymanit ze sestupových vod. Po dlouhých týdnech trápení Převýšov konečně zabral a z posledních dvou zápasů má plný počat šesti bodů. Nejprve doma vyprovodil Dobrovici 3:1 a jediným gólem vydřel vítězství na půdě posledních Předměřic. Trenér Převýšova však tento fakt nepřeceňuje.
„Sice je pravda, že máme ze dvou zápasů šest bodů, ale třeba ten poslední v Předměřicích neměl žádnou výraznou kvalitu,“ dodal.