Zápasy 25. kola pokračuje fotbalová divize C. Všechna tři okresní mužstva sehrají své zápasy již dnes, na domácí půdě se představí pouze Předměřice.

SO 17.00: Tesla Pardubice (3. místo, 45 bodů) – FC Hradec Králové B (5. místo, 39 bodů).

Velmi těžký zápas čeká na hradeckou rezervu. Zajíždí totiž na horkou půdu pardubické Tesly. Síly soupeře si je dobře vědom také trenér „votroků“ Martin Barbarič. „Čeká nás zřejmě nejtěžší zápas jarní části,“ říká.
Kvalitu soupeře jasně dokazuje šňůra vydařených zápasů v jarní části. V té zatím Tesla nenašla přemožitele a může se pyšnit i velmi dobrou defenzivou. „Tesla je sice aktuálně třetí celek soutěže, ale když si uděláte minitabulku za jaro, vyjde vám, že v devíti zápasech pouze dvakrát remizovala a přitom inkasovala pouhé dvě branky,“ obdivuje Barbarič formu pardubického týmu.
O tom, zda budou pro tento obtížný zápas k dispozici někteří hráči z A týmu, zatím nemá hradecký kouč ponětí. Přesto má béčko „votroků“ dostatek schopných hráčů, kteří se jistě budou chtít poprat o co nejlepší výsledek.

SO 17.00: SK Union Čelákovice (11. místo, 30 bodů) – SK Převýšov (9. místo, 30 bodů).

Další bitva ohrožených celků. Tak by se dal nazvat dnešní zápas převýšovských fotbalistů v Čelákovicích. Duel bude pikantní v tom, že oba soupeři mají stejný počet bodů a oba trenéři jsou si jistě vědomi toho, že případný tříbodový zisk by jejich týmu mohl zajistit před finišem soutěže potřebný klid mimo pásmo sestupu.
„Bude to pro nás důležitý zápas. Půjdeme do něj s tím, že si z Čelákovic chceme odvézt nějaké body. Spokojený bych byl i s remízou,“ hlásí před výkopem Bohuslav Pilný, trenér převýšovských fotbalistů. Podobnou důležitost pro ně měl již minulý zápas, kdy na domácím hřišti přivítali Choceň. Nakonec se po zodpovědném výkonu mohli radovat po vítězství 3:1 z tříbodového zisku.

Ve zmíněném duelu byla výhra o to důležitější, že Převýšov se potýkal s rozsáhlou marodkou. Tentokrát však může být trenér Pilný mnohem spokojenější. „Marodka se nám naštěstí téměř vyprázdnila. Mimo zůstává Breda a zřejmě se k němu přidá i Tomášek,“ uvedl.
Čelákovičtí v uplynulém kole podlehli na svém hřišti pardubické Tesle a bodovou ztrátu by si jistě neradi zopakovali. A jaká taktika by v podání Převýšovských mohla na soupeře platit? „Musíme hrát aktivně a nebudeme chtít pouštět domácí tým příliš často do vápna,“ nastínil Bohuslav Pilný.

SO 17.00: TJ Slavoj Předměřice nad Labem (16. místo, 6 bodů) – FC Velim (7. místo, 34 bodů).

Vzpamatovat se z pořádné facky na Novém Hradci a nezopakovat podobný příděl jako od rezervy „votroků“ v minulém kole. To jsou zřejmě aktuální myšlenky fotbalistů Předměřic, kteří v minulém kole inkasovali an půdě hradeckého béčka potupných devět branek.
„Srovnat hráče nebylo tolik obtížné. Soupeř byl o tři třídy lepší a my jsme podali odevzdaný výkon s přílišným respektem. To se nyní musí samozřejmě výrazně změnit,“ ví trenér Slavoje František Mikolanda.

Dnes na jeho svěřence čeká Velim, aktuálně sedmý celek tabulky. „Na podzim jsme tam odehráli jedno z nejlepších utkání, takže si na nás bude Velim dávat asi pozor. Přesto je to silný soupeř a my se pokusíme uhrát nějaký přijatelný výsledek,“ uvedl kouč.

I přes drtivou porážku v minulém kole zřejmě nedozná sestava Slavoje změn. „Nastoupíme nejspíš ve stejném složení, čili šanci dostane znovu několik mladých hráčů,“ říká kouč Předměřic. Velim v minulém kole těsně podlehla Turnovu a ztracené body bude jistě chtít získat zpět.