V něm bude ve východočeské metropoli k vidění okresní derby mezi rezervou „votroků“ a Převýšovem. Na domácí půdě se představí také poslední Předměřice.

SO 17.00: TJ Slavoj Předměřice (16. místo, 6 bodů) – SK Holice (12. místo, 31 bod).

Druhý zápas se soupeřem ze spodní části divizní tabulky čeká dnes vpodvečer fotbalisty předměřického Slavoje. Po Trutnovu to tentokrát budou dvanácté Holice, které stále bojují o udržení v soutěži. Do konce letošního ročníku zbývá odehrát čtyři kola a holický tým je stále v bezprostředním ohrožení.

Předměřičtí mají poslední místo již dávno zpečetěno, tudíž řeší trochu jiné starosti. Od překvapivého vítězství nad Čelákovicemi jako by se týmový duch vytratil. V posledních třech zápasech utrpěli fotbalisté Slavoje tři debakly. Po přídělech na půdě hradeckého béčka a s Velimí zajížděli v minulém kole na hřiště čtrnáctého Trutnova s cílem uhrát se slabším soupeřem co nejpřijatelnější výsledek.

Ale opak byl pravdou, Slavoj inkasoval pětkrát a znovu vyšel střelecky naprázdno. Skóre 0:22 za tři uplynulá kola je pro Mikolandův tým alarmující. „My jdeme do každého zápasu s cílem uhrát co nejlepší výsledek, ale co si budeme povídat, ta poslední utkání se nám nevydařila,“ ví předměřický trenér František Mikolanda.

Aby pohrom pro poslední mužstvo divize C nebylo málo, bude se tým muset obejít bez brankáře Václava Cejnara. Ten si po vyloučení v Trutnově odpykává disciplinární trest. Po penaltovém zákroku jednoho z obránců nesmyslně hodil po faulovaném protihráči míč a po zásluze uviděl červenou kartu.

„Vašek Cejnar je v trestu, tuším, že dostal stop na dva zápasy. Do brány nastoupí Jaška, který měl teď delší pauzu. Ale zkušenosti s divizí má,“ říká Mikolanda. Zápas dochytal hráč z pole, konkrétně Petr Krejčík. Na soupeřovu penaltu byl však krátký.

Dnešní duel s Holicemi bude pro hráče Slavoje zřejmě náročný hlavně po psychické stránce. Až příliš prostupná obrana bude muset předvést mnohem lepší výkon, aby se Předměřičtí mohli pokusit poprat o lepší výsledek, než tomu bylo v předchozích případech.

„Zápasy s mužstvy, která bojují o záchranu, jsou vždycky o něčem jiném. Třeba na podzim, když jsme hráli v Holicích, jsme byli lepším týmem a nešťastně jsme prohráli,“ uzavřel trenér Slavoje.

NE 10.15 FC Hradec Králové B (5. místo, 42 bodů) – SK Převýšov (9. místo, 36 bodů).

Pikantní příchuť bude jistě mít souboj hradeckého béčka s fotbalisty Převýšova o nedělním dopoledni. Vždyť se jedná o okresní derby. Trenér „votroků“ Martin Barbarič však výraznou změnu neočekává: „Nemyslím si, že by utkání mělo mít nějaký specifický náboj, řekl bych, že to bude utkání jako každé jiné.“

Zatímco v několika předchozích duelech se vezli „votroci“ na vlně pohody, poslední odehraný duel nezvládli. Předchozí úspěch, kdy Barbaričovi svěřenci jako první na jaře zdolali pardubickou Teslu, byl porážkou od Čelákovic v domácím prostředí zhacen. Hradecký trenér po zápase okomentoval situaci frází, že někteří hráči by se měli „rychle vrátit z hrušky dolů“.

Toho, že jeho svěřenci v utkání pohořeli, si byl hradecký kouč vědom. „Ten zápas jsme vyloženě zkazili. I lidé, kteří se přišli podívat, na nás byli naštvaní,“ uvedl. Zápas se Středočechy se přitom pro „votroky“ vyvíjel dobře. Po první půli vedli, mrzet je mohla neproměněná penalta. Ve druhém poločase sice soupeř vyrovnal, hradečtí střelci stále sváděli marný boj s výborným dorostencem Pokorným v brance Čelákovic.

Nic však nenasvědčovalo pohromě, která potkala Hradecké v posledních deseti minutách. Dvě inkasované branky a vyloučený brankář – to bylo resumé zmíněného časového úseku. Trenér Barbarič tak bude muset podobně jako předměřický kouč řešit otázku gólmanů, jelikož Frydrych za stažení unikajícího protihráče trestu neušel.

„Brankář Frydrych je samozřejmě v trestu, ale jak budu řešit tuto situaci, ještě nevím,“ říká. Druhý domácí zápas tak velí jasně – zvítězit. Mínus šest bodů v tabulce pravdy by se totiž jinak mohlo projevit v konečném pořadí. „Určitě si budeme chtít napravit reputaci z posledního zápasu a budeme chtít vyhrát,“ uzavřel Martin Barbarič.

V Převýšově může momentálně panovat spokojenost. Dvě uplynulá vítězství v řadě (v Čelákovicích 3:1 a s Chrudimí 2:1) dostala mužstvo do klidnějších vod divizní tabulky. Za určitých konstelací však ani s šestatřiceti body nemají Převýšovští stále nic jisté.
„Z matematického pohledu ještě nic definitivní není, ve hře je stále dvanáct bodů. Ale pokud se nezrodí příliš překvapivých výsledků, stačit by nám to mělo,“ myslí si trenér Bohuslav Pilný.

Převýšovští budou chtít potrápit i papírového favorita na hřišti na Novém Hradci.
„V týmu mám asi deset hráčů, kteří Hradcem prošli, takže o motivaci budeme mít určitě postaráno,“ tuší kouč. Lze očekávat tuhou bitvu. Již podzimní zápas obou soupeřů v Převýšově (2:1 pro Hradec B, pozn. red.) nabídl zajímavou podívanou.
„Doma jsme odehráli skoro celý poločas v deseti, ale byl to výborný zápas. Hradec dlouho vedl, nám se podařilo vyrovnat, ale několik vteřin nato jsme inkasovali gól, který znamenal naši porážku,“ vzpomíná Pilný. Převýšovská družina nehlásí žádné absence, a tak by k zápasu měla nastoupit v kompletním složení.