Z okresních celků se rozloučí na domácím hřišti pouze Převýšov. Hradecké béčko i Předměřice zajíždějí na hřiště soupeřů. Pro poslední Slavoj to bude divizní derniéra, neboť od příští sezony bude působit v jedné z nižších soutěží.

SO 10.15: SK Převýšov (9. místo, 42 bodů) – Dvůr Králové nad Labem (3. místo, 51 bodů).
Pro domácí rozlučku s letošním ročníkem přisoudil los Převýšovu atraktivního soupeře, fotbalisty ambiciózního Dvora Králové. „Přijede kvalitní mužstvo a na zápas se určitě těšíme. Doufám, že ho zvládneme,“ přeje si převýšovský trenér Bohuslav Pilný.

Převýšov minulý týden ukončil porážkou ve Velimi svoji sérii neporazitelnosti, která trvala šest utkání. Jedna remíza a pět výher vyšvihla Pilného družinu ze suterénu tabulky do oblasti klidného středu. Forma byla načasovaná takřka ideálně, neboť právě v těch fázích končící sezony se vyjasňovala tajenka ohledně sestupujících mužstev.

Série skončila

Rozjetý převýšovský stroj zabrzdila až Velim. Byla to bitva dvou mužstev ve výborné formě. Středočeši se totiž vezli také na vítězné vlně. Bylo jasné, že pokud střetnutí bude znát vítěze, jedna série skončí. Nakonec to byla právě ta převýšovská, jelikož Pilného svěřenci prohráli 0:2.

Převýšov ještě může zamíchat pořadím ve středu tabulky. Za příznivých podmínek může obsadit sedmou příčku.

Fotbalisté Dvora Králové již lépe jak třetí skončit nemohou. Naopak si musejí dávat pozor na mužstva za sebou, která by je mohla ještě předstihnout. Se ztrátou dvou bodů totiž číhají „v závětří“ Tesla Pardubice a Velim. „Na Dvůr by mohla platit agresivita a důraz. Nesmíme je pustit do brejků, jelikož mají mladé a dostatečně pohyblivé hráče. Nám budou chybět Krejčí a Ujec, zcela v pořádku ještě není ani brankář Petr. Sestavu tomu budeme muset uzpůsobit,“ přemítá o taktice trenér Pilný.

V závěru sezony se však Královédvorským příliš nedaří. V předchozích dvou duelech nedokázali zvítězit. Nejprve přišel pětibrankový příděl v Chrudimi, po kterém následovala domácí remíza s Týništěm. Obojí se dalo považovat za překvapivé výsledky, neboť tak vysoký debakl na půdě AKF se nečekal. Týniště následně získalo ve Dvoře první jarní bod na hřišti soupeře.

SO 17.00: FK Agria Choceň (15. místo, 27 bodů) – TJ Slavoj Předměřice nad Labem (16. místo, 6 bodů).
Trochu symbolicky vyšel na závěrečné kolo souboj dvou nejhorších celků letošního ročníku. Utkají se nejen celky ze samého chvostu tabulky, ale také nejméně produktivní mužstva. Mnoho branek proto v zápase zřejmě nepadne.
Oba celky mají před utkáním jedinou jistotu. Jakýkoliv bodový zisk ani pro jeden nic nemůže změnit na celkovém postavení v divizní tabulce končícího ročníku. „Střetnou se mužstva, která sestupují, takže očekávám vyrovnané utkání. Prakticky v něm o nic nejde, bude to zřejmě přátelská forma. Pro nás je to zároveň na dlouho poslední zápas v divizi, tak bychom rádi uhráli nějaký příznivý výsledek,“ říká předměřický kouč František Mikolanda.

Dlouhé čekání na gól

Fotbalisté Slavoje by se jistě rádi důstojně rozloučili s účinkováním v divizi. Doslova spásou by pro ně byl případný vstřelený gól. Na něj svěřenci trenéra Mikolandy čekají již šest zápasů. Pomineme–li nastavení v jednotlivých utkáních, trvá toto čekání přesně 547 minut. Tak dlouho je již tomu, kdy Petr Krejčík přesnou ranou z přímého kopu v 83. minutě rozhodl o překvapivém vítězství 2:1 svého mužstva nad Čelákovicemi v utkání 23. kola.

Nedočkali se ani v minulém zápase, ve kterém hostili Ovčáry. Soupeř nakonec triumfoval v poměru 0:5, když všechny branky nastřílel do 60. minuty. V tomto utkání se s porážkou Slavoje víceméně čekalo, neboť Ovčáry okupují druhou příčku divizního pořadí.

Fotbalisté Chocně jsou již rovněž odsouzeni k sestupu. Jednou z příčin může být žalostná koncovka týmu, jelikož průměr vstřelených branek na zápas je aktuálně těsně pod hranicí jedné. Choceňští vykřesali jiskřičku naděje ve 26. kole, ve kterém deklasovali rovněž ohrožené Týniště 5:1. Ale jako by to byl výkřik do tmy. Byl to totiž jediný bodový zisk za posledních sedm kol.

Kdo se se svým osudem vyrovná lépe a důstojněji se rozloučí s divizní soutěží? To se fotbaloví příznivci dozvědí dnes vpodvečer. „K utkání tentokrát pojedeme bez dorostenců a sestavu doplní několik hráčů z našeho béčka,“ dodal kouč Slavoje.

SO 17.00: SK Holice (11. místo, 37 bodů) – FC Hradec Králové B (8. místo, 45 bodů).
Hradečtí fotbalisté po třech porážkách v minulém kole konečně zabrali, a to ve velkém stylu. Na hřišti na Novém Hradci přivítali Trutnov, kterému šlo o záchranu v soutěži. Mužstvo z Podkrkonoší však vyhořelo a inkasovalo šest branek. Na vysokém vítězství „votroků“ 6:2 měl výrazný podíl Ivo Svoboda. Jeho střelecká forma v několika uplynulých týdnech budí respekt.

Tímto vítězstvím se Hradec vrátil do boje o přední příčky. Díky sérii porážek však lépe jak šestý neskončí. Stačí mu k tomu jediné. Vyhrát. Chrudim a Turnov, které jsou v tabulce momentálně před rezervou „votroků“, již mají po sezoně. Vzájemný zápas posledního kola mají totiž předehraný. „Pro hráče je to dostatečná motivace. Rádi bychom sezonu zakončili úspěšným výsledkem. Proti Trutnovu jsme vstřelili poměrně hodně branek a rádi bychom na to v Holicích navázali,“ přeje si kouč „votroků“ Martin Barbarič.

Utkání bez favorita?

Holičtí fotbalisté se v konečném pořadí příliš vyšvihnout nemohou. Ať pro ně zápas dopadne jakkoliv, skončí mezi 10. a 12. místem. To určí nejen jejich střetnutí s hradeckým béčkem, ale také výsledky zápasů Týniště s Hlavicí a Čelákovic v Dobrovici.
Holice se v závěru sezony rovněž pohybovaly na nevyzpytatelné hraně sestupu, ale nakonec soutěž uhájily i pro příští sezonu. V minulém kole sice v Čelákovicích čtyřikrát, aniž by se samy prosadily, ovšem předchozí tři vítězství v řadě dodala týmu potřebný klid.

Při pohledu na aktuální umístění obou celků je patrné, že zápas jasného favorita mít nebude. „Holice ukázaly svoji kvalitu, i to, že do soutěže patří. V divizi je pro mne skupina C nejtěžší a každý zde může porazit každého,“ zamyslel se závěrem Barbarič.