SO 14.30: SK Holice (16. místo, 5 bodů) – FC Hradec Králové B (1. místo, 22 bodů).
Utkání posledního celku s vedoucím bude k vidění v sobotu v Holicích, kam zavítá hradecká rezerva, nový lídr divizní skupiny C. „Hráči tento fakt jistě vnímají, ale snažím se je držet na zemi, aby mu nepodlehli,“ říká spokojený trenér „votroků“ Ladislav Brož.

Při podobném postavení mužstev v tabulce se obvykle vkrádá do hlav sportovců podcenění soupeře. Ovšem hradečtí fotbalisté se budou muset mít hodně na pozoru. „Hráče nabádám již od pondělka, aby se vyvarovali podcenění. Naopak nás čeká nesmírně těžké utkání, a to zejména s ohledem na vítězství Holic ve Dvoře Králové minulý víkend. Výhru jistě budou chtít potvrdit v domácím prostředí. Budeme sázet na kázeň a běhání,“ uvedl Brož.

Počítat bude moci se čtyřmi hráči z A týmu, do sestavy se vrací také uzdravený Černý.

NE 14.30: RMSK Cidlina Nový Bydžov (3. místo, 20 bodů) – AFK Chrudim (2. místo, 21 bodů).
Ve druhém domácím zápase v řadě si bydžovští fotbalisté jistě nebodou chtít dovolit další zaváhání. Minulý víkend totiž překvapivě podlehli Horním Měcholupům. „Porážka jednou musela přijít. Určitě bychom rádi napravili nevydařený zápas z minulého týdne,“ uvědomuje si Miroslav Chalupa, trenér RMSK.

Do Bydžova však přijede aktuálně druhá Chrudim, coby nejproduktivnější celek divizní skupiny C. „Útočná síla soupeře je veliká. Má silný a zkušený mančaft, který spoléhá zejména na Vladykovy standardní situace. I když jsem na to hráče upozorňoval již minulý týden, nepodařilo se to. Ale i tentokrát si budeme muset pohlídat standardky a zároveň jich soupeři připravit minimum,“ upozorňuje Chalupa. Bydžovský kouč má k dispozici kompletní kádr.

NE 14.30: SK Horní Měcholupy (14. místo, 12 bodů) – SK Převýšov (7. místo, 15 bodů).
Povzbuzeni vítězstvím na hřišti Velimi (2:1) odehrají fotbalisté Převýšova druhý zápas v řadě na půdě soupeře. Tentokrát míří do Prahy. „Víme, že se soupeř zvedá, dvakrát po sobě vyhrál. Viděli jsme ho hrát doma s Velimí,“ říká převýšovský trenér Bohuslav Pilný.

Měcholupští minulý víkend překvapivě zvítězili v Novém Bydžově a rádi by na tento úspěch navázali i v domácím prostředí. „Budeme se muset vyrovnat s výškovou převahou soupeře, kdy létají vysoké míče do pokutového území. Předpokládám, že to bude úplně jiný a agresivnější zápas než předchozí ve Velimi. Každopádně také chceme navázat na vítězství z uplynulého kola,“ přemítá trenér Pilný před startem nedělního zápasu. Těšit ho může fakt, že se do sestavy po zranění pomalu vrací Novák, jenž již začíná trénovat.