Před startem letošní sezony si fotbalisté FC Hradec Králové B přáli čeřit vodu na samé špici divize C. Zatím se to však nedaří, po podzimu jim patří šestá příčka. Možná kdyby hradecká rezerva uhrála více bodů na hřištích soupeřů, mohlo být její postavení veselejší. Na druhou stranu na domácí půdě „votroci“ během podzimu neokusili porážku.

Hradecký trenér LADISLAV BROŽ však nepropadá panice. Roli B týmu bere takovou, jak je nastavena – přivádět hráče z dorostu a v neposlední řadě spolupracovat s „áčkem“, kterému se letos ve druhé lize daří.

Jak jste spokojeni s průběžnou šestou příčkou po podzimu?
S šestou příčkou samozřejmě spokojen nejsem. Očekával jsem, že budeme mít o pět bodů víc. Sedm utkání jsme vyhráli, dvě jsme zremizovali a šest zápasů jsme prohráli při skóre 21:15.

Před startem sezony jste si přál hrát na špici tabulky. Proč to podle vás zatím nevychází?
Přání je jedna věc, skutečnost je věc druhá. V mužstvu se v průběhu podzimu vystřídalo třiadvacet hráčů v poli a dva brankaři. Tým tudíž není sehraný. Dá se říci, že jsme dvě utkání po sobě neodehráli ve stejné sestavě. Ale to si nestěžuji, beru roli B mužstva tak, jak je nastavena, to znamená vytvářet servis pro A tým a zabudovávat hráče, kteří přecházejí z dorostu do dospělého fotbalu.

V prvních čtyřech kolech jste uhráli pouze čtyři body. Považujete to za nevydařený vstup do soutěže?
Vylosování jsme měli těžké. Hráli jsme v Letohradu, v Živanicích, doma s Náchodem a ve Dvoře. V Letohradu o výsledku rozhodl pokutový kop nařízený v 87. minutě. Mimochodem: tento pokutový kop byl při pozdějším vyhodnocení DVD záznamu, který prováděla komise rozhodčích, shledán jako neoprávněně nařízený, došlo tedy k ovlivnění výsledku a hlavní rozhodčí byl potrestán. Výsledek na hřišti však zůstal v platnosti. V Živanicích jsme vedli, nedali jsme penaltu, v závěru utkání proti nám byl nařízený pokutový kop, který domácí neproměnili, nicméně na pokyn asistenta rozhodčího se opakoval a soupeř vyrovnali na konečných 1:1. Ve třetím kole jsme doma zaslouženě, i když trochu divoce, porazili Náchod 4:3 a následně jsme prohráli ve Dvoře Králové 0:1 brankou, která padla v samém závěru utkání po hrubé individuální chybě. Na základě vylosování a kvality soupeřů jsem byl tedy se čtyřmi body z těchto zápasů spokojen.

Zřejmě vás „nastartovala“ až vítězná derby s Bydžovem a v Převýšově, souhlasíte?
Nemluvil bych o nastartování, tato dvě vítězství nám však určitě pomohla. Hlavně po psychické stránce, což vyústilo v naše nejkvalitnější utkání podzimu, ve kterém jsme porazili Měcholupy 2:1.

Většinou jste si připisovali velmi těsné výsledky. Bylo to způsobeno nebývalou vyrovnaností soutěže?
Divizní skupina C je tradičně velmi vyrovnanou soutěží. Neinkasovali jsme mnoho gólů, ale na druhou stranu jsme je hrozně těžko dávali. Nedokázali jsme proměňovat vyložené brankové příležitosti. Všechna utkání, která jsme prohráli, jsme prohráli o jednu branku!

Na vlastní půdě jste ztratili pouhé dva body za remízu s Ústím nad Orlicí. V čem tkví kouzlo vašeho domácího prostředí?
Sice jsme ztratili pouhé dva body, ale tyto dva body mě mrzí snad nejvíce. Na Novém Hradci Králové, přestože tam vůbec netrénujeme, se nám hraje velice dobře. Nacházíme tam kvalitní zázemí, vždy výborně připravenou hrací plochu a skupinu lidí, kteří jsou vždy připraveni udělat maximum pro spokojenost našich hráčů, za což jim patří poděkování.

Zápasy na hřištích soupeřů jsou však jinou písničkou. Čtyři v nich získané body jsou jistě málo, viďte?
Ano, čtyři body z venku jsou málo. Nejvíce mě mrzí, jak jsem již předeslal, ztracený bod v Letohradě, dva body v Živanicích, minimálně bod ve Velimi, kde to byl náš nejhorší zápas venku, i utkání v Pace bylo spíše remízové.

Podařilo se zapracovat do mužstva mladé hráče, kteří ještě vloni hráli v dorostu? Co říkáte jejich dosavadním výkonům?
Již v průběhu jarní části sezony 2008/2009 pravidelně nastupovali Kábrt, Hečko a Lacina, do podzimní části se zapojili ještě Kuťák, Žák, Pártl a Braun, chytat chodil také brankař Holý. Nejvíce minut odchytal právě Holý, který nastoupil v devíti utkáních. Z hráčů v poli odehrál nejvíce Hečko. Kuťáka a Žáka pronásledovala zranění a nemoci. Nejpříjemnějším překvapením pro mě byla stoupající výkonnost Matěje Pártla.

Na jaké úrovni je letos spolupráce s druholigovým A mužstvem, kterému se zatím velice daří?
Přejme, aby se A mužstvu dařilo neméně stejně dobře i v jarní části! Spolupráce s trenéry i sportovním manažerem byla na velmi dobré úrovni, nutno však říci, že ne vždy jsem byl s výkony áčkařů, na které musejí být vyšší nároky, spokojen.

Můžete přiblížit plány vašeho týmu pro zimní přípravu?
Počítám s tím, že příprava bude probíhat v domácích podmínkách. Jsme přihlášeni na zimní turnaj do Chudonic, v plánu máme třináct přípravných utkání.