Hradecko - Fotbal dorostu - I. liga, Česká liga, divize C

I. LIGA DOROSTU

23. kolo: FC Vysočina Jihlava – FC Baník Ostrava 1:0 starší a 6:0 mladší, FC Hradec Králové – SK Sigma Olomouc 3:1 a 1:1, Bohemians 1905 – FK Mladá Boleslav 1:0 a 2:4, AC Sparta Praha – FK Baník Most 8:0 a 6:1, 1. FK Příbram – FC Viktoria Plzeň 0:3 a 3:3, 1. FC Brno – SK Dynamo České Budějovice 1:0 a 0:0, 1. FC Slovácko – SK Slavia Praha 2:1 a 4:2, FK Teplice – Tescoma Zlín 0:0 a 8:0.

ČESKÁ LIGA DOROSTU

22. kolo: SK Motorlet Praha – FK Meteor Praha 2:1 st. a 0:2 ml., FK Spartak MAS Sezimovo Ústí – FK Dukla Praha 3:1 a 1:6, SK Slavia Praha B – FC Viktoria Plzeň B 1:0 a 3:1, Bohemians 1905 B – FK Mladá Boleslav B 2:1 a 1:1, FK Teplice B – FK Baumit Jablonec nad Nisou 2:1 a 2:3, AC Sparta Praha B – FC Slovan Liberec 2:1 a 3:1, FC Hradec Králové B – Fotbalový klub Pardubice 1:2 a 0:0, FK Baník Most B – SK Dynamo České Budějovice B 2:0 a 2:3.

DIVIZE DOROSTU – SKUPINA C

18. kolo: Jiskra Litomyšl – FC Zenit Čáslav 1:1 st. a 1:5 ml., SK VTJ Rapid Liberec – RMSK Cidlina Nový Bydžov 4:3 0:2, SK Jičín – FC Olympia Hradec Králové 1:3 a 0:4, AFK Chrudim – SK Kosmonosy 6:2 a 4:0, FK Kolín – Fotbalový klub Pardubice B 0:0 a 0:3, FK Baumit Jablonec nad Nisou B – TJ Dvůr Králové 4:2 a 1:2, FK Pěnčín-Turnov – Slovan Liberec B 0:1 a 0:7.

PETR TOMEŠ

1. LIGA DOROSTU

Prvoligoví fotbaloví dorostenci FC Hradec Králové se postarali o velké překvapení. Na hřišti u Bavlny hostili favorizovanou Olomouc, proti které nečekaně vybojovali čtyři body.

Zápas starších dorostenců měl z obou stran nadprůměrnou úroveň, o vítězství „votroků“ rozhodlo obrovské nasazení a pohotovost v koncovce. Souboj mladších dorostenců skončil smírně, což se nečekalo, neboť Sigma je v čele prvoligové soutěže.

STARŠÍ: FC Hradec Králové – SK Sigma Olomouc 3:1 (2:1). Branky: 28. a 33. Hofman, 72. Libřický – 29. Tomeček. Rozhodčí: Kovařík. ŽK: 2:2.
Diváci: 150. FC Hradec: Koubek – Faltus, Novotný, Chromek, Friedl – Krahulec – Libřický, Krolop (70. Dvořák), Schwarz, Bastin (68. Hodas) – Hofman (55. Ďurič).

Na podzim utrpěli „votroci“ na Hané pořádný výprask (1:7), ovšem odveta dopadla zcela jinak. Hradečtí trenéři vlivem velké marodky sestavu doslova lepili na poslední chvíli, a proto byla Sigma jasným favoritem. V prvním dějství měla míč častěji na svých kopačkách, ale Východočeši zodpovědně bránili a vyráželi k nebezpečným protiútokům.

V 19. min. se do vyložené šance dostal Hofman, ale míč z brankové čáry vykopl hostující Hála. Klíčové momenty přišly mezi 28. a 33. minutou. Nejprve unikl po pravé straně Libřický, po jehož centru se hlavou přesně trefil Hofman – 1:0. Hned z protiútoku vymetl Tomeček střelou z dvaadvaceti metrů šibenici Koubkovy branky a bylo vyrovnáno – 1:1. Za další čtyři minuty unikl znovu Libřický a po jeho přihrávce Hofman podruhé rozvlnil síť olomoucké branky – 2:1.

V těch chvílích měla hra z obou stran nejvyšší parametry, diváci se rozhodně nenudili. Šest minut před koncem poločasu mohl po Krahulcově chybě vyrovnat Plšek, jehož první střelu stačil Koubek vyrazit a následně kryl i dorážku, čímž spoluhráče výrazně podržel.

Do druhé půle vstoupili Hanáci s ještě větším úsilím, jejich touha po vyrovnání byla enormní. Hradecká obrana v čele s výborným Koubkem však pracovala na jedničku. Po hodině hry se v obrovské šanci ocitl Pospíšil, ale strážce hradecké branky ho vychytal.

Definitivní zlom přišel v 72. min., kdy Libřický střelou z hranice velkého vápna překvapil gólmana Karabinu a míč skončil za jeho zády – 3:1. V hektickém závěru vsadila Sigma vše na útočnou kartu, ale „votroci“ se doslova překonávali v bojovnosti a obětavosti. Radost hráčů po závěrečném hvizdu rozhodčího Kovaříka byla obrovská.

Luboš Prokopec, trenér FC Hradec Králové st. dor.:
„Sigma byla nejlepším soupeřem, proti kterému jsme dosud hráli, a o to je vítězství cennější. Velmi dobře jsme bránili a v první půli nám vycházel přechod do protiútoku. Po přestávce jsme již tak aktivní nebyli. Soupeř získal územní převahu, kterou v závěru ještě vystupňoval. Nesmírně důležitá byla naše třetí branka. Jsem moc rád za tři body, jelikož celé mužstvo dřelo, za což zasluhuje uznání.“

MLADŠÍ: FC Hradec Králové – SK Sigma Olomouc 1:1 (0:1). Branka Hradce: 71. Špaček. FC Hradec: Vízek – Ježek, Holeš, Furda, Vejchoda – Bodlák, Šoupal (53. Hloušek), Krčál, Jukl (66. Špaček) – Bláha (80. Kučera), Krátký (66. Strakatý).

Miloš Mejtský, trenér FC Hradec Králové ml. dor.:
„V prvním poločase byl soupeř lepším mužstvem a v 11. minutě se zaslouženě ujal vedení. Zlepšení z naší strany přišlo po přestávce, kdy jsme vyrovnali nejen hru, ale i skóre. Bod proti vedoucímu celku prvoligové tabulky je velice cenný, a pro celý tým je povzbuzením. Mužstvo makalo do poslední minuty, čehož si vážím.“