Náchod–Deštné – FC Hradec Králové B 1:0

Východočeské derby rozhodla hned první šance. Už ve 4. min. si u rohového praporku nachystal míč náchodský Vít, jeho bochánek přelétl klubko hráčů na přední tyči a za nimi číhající Malý nezaváhal – 1:0. Hosté mohli záhy vyrovnat, jenže Zelený po narážečce pálil vedle a podobně se vedlo o chvíli později i jeho spoluhráči Kouřilovi.

Pět minut po změně stran centroval domácí Nejman a tísněný Šorfa hlavičkoval zblízka nad. V 68. min. se dostal ke střele hradecký záložník Přibyl, míči ale dal opačnou faleš, než bylo potřeba. Pět minut před koncem mohli domácí definitivně rozhodnout, jenže Šorfa trefil pouze břevno. I přesto Náchodští hubené vedení udrželi.

Fakta – branka: 4. Malý. Rozhodčí: Martínek (Jablonec nad Jizerou). ŽK: 1:1. Diváci: 220. Poločas: 1:0.

FK Náchod-Deštné: Kobos – Jirman, Škoda, Hubka, Rompotl – Sedláček (46. Srkal, 88. Pohl), Nejman, Vít, Malý (75. Belák) – Jandík, Šorfa. FC Hradec Králové B: Volšík – Černý, Kouřil, Kábrt, Zelený – Veselka, Přibyl (72. Lacina), Nemček (46. Janoušek), Hečko – Karanský (75. Kuťák), Voltr. (mr)

N. Bydžov – Dobrovice 3:2

Domácím se zápas herně příliš nepovedl. Přestože dvakrát prohrávali, velkou bojovností dokázali výsledek otočit ve svůj prospěch.

Fakta – branky: 15. Kazda, 55. Žalman, 57. Vaníček – 14. Votava, 47. Miškovský. Rozhodčí: Hrubeš (Praha). ŽK: 2:4. ČK: 0:1 (55. Murárik). Diváci: 250. Poločas: 1:1.

RMSK Cidlina Nový Bydžov: Cejnar – P. Pilař, Matějka, Žalman, Kubelka (80. Vaněk) – Václavek (53. Petřík), Obermajer, O. Vaníček, Tomeš – Blažej, Kazda (89. Věchet). (pt)

Převýšov – N. Paka 0:1

Domácí měli po většinu času více ze hry, ale v koncovce se nedokázali prosadit. Na začátku druhé půle vykopávali hosté míč z prázdné branky. Po hodině souboje zahrávala Paka roh a Ptáček hlavou rozhodl.

Fakta – branka: 60. Ptáček. Rozhodčí: Stumpf (Praha). ŽK: 2:1. ČK: 1:0 (76. Jarkovský). Diváci: 250. Poločas: 0:0.

SK Převýšov: Petr – Lesák, Jarkovský, Klička, Dont – Pechar (61. Šorm), Breda, Hrabík (78. Schwarz), Novák (76. Krejčí) – Diarra, Dvořák. 1. FK Nová Paka: Ottmar – Novák, Kout, Ptáček, Musil – Jisl (88. Mačí), Jelínek, Banda, Král – Bažík (70. Jačišin), Rozsévač. (js)

Živanice – FK Pardubice 1:3

Již ve 14. min. odstoupil ze hry zraněný Fikejz, ale hosty to nedeprimovalo. Naopak ve 20. min. jako nůž máslem prošel až před Marečka rychlonohý Rešetár a střelou od břevna otevřel skóre. Ve 31. min., po rohu Gorola, zblízka hlavičkoval Kaciáň, ale Shejbal byl na místě. Ve 37. min. zmařil vyloženou šanci domácí Merganc, jistému gólu opět zabránil Shejbal.

Po změně stran, po centru Rešetára zůstal před brankou neobsazený Fidra a pohodlně zvýšil na 0:2. V 59. min., po rohu Kudrny, se zblízka prosadil Prorok a bylo hotovo. Další skvělý průnik Rešetára už gólem neskončil, domácí skóre již jen korigovali, když Hrmo proměnil penaltu.

Fakta – branky: 75. Hrmo z pen. – 20. Rešetár, 55. Fidra, 59. Prorok. Rozhodčí: Pilný (Trutnov). ŽK: 3:2. Diváci: 250. Poločas: 0:1.

Sokol Živanice: Mareček – Podlipný, Hrmo, Vrážel, Mocanu – Balog, Gorol, Jedlička, Melechovský (80. Peterka) – Kaciáň, Merganc (70. J. Černík). FK Pardubice: Shejbal – Hudec, Tischner, Prorok, Voženílek – Fidra, Kudrna, Jeřábek, Rešetár – Petrus, Fikejz (14. Brychta, 90. Škvrňák).
(jma)

Dvůr – Letohrad 0:0

V utkání s minimem šancí se čekalo na to, jestli se jeden z týmů prosadí ze standardních situací. Domácí jich zahrávali podstatně více, ale k ničemu to nevedlo. Hosty mohl spasit Semerák, na druhé straně měl gól na kopačce Slezák.

Fakta – rozhodčí: Štuk (Sezimovo Ústí). ŽK: 1:3. Diváci: 200.

TJ Dvůr Králové: Tomek – Motyčka, Kruliš, Novák, Ježek – Míl (82. Podolník), Holub, Groh, Kilevník – Klazar (69. Řežábek), Slezák. FK OEZ Letohrad: Kykal – Strasmeier, Vaniš, Kail, Filip – Stejskal, Řehák, Moník, Gerža (83. Matoulek) – Semerák, Čada (6. Černohous). (bog)

Ústí n. O. – Č. Dub 5:0

Český Dub si přijel pro bod, ale už v 16. min. domácí kapitán David ukázal, že mu taktika nejspíš nevyjde. Ústí na hřišti dominovalo a přidalo ještě další čtyři zásahy.

Fakta – branky: 74. a 90. Z. Dostál, 16. David, 36. J. Dostál, 43. Borek. Rozhodčí: Krauskopf (České Budějovice). ŽK: 1:2. Diváci: 420. Poločas: 3:0.

Jiskra Ústí nad Orlicí: Toman – Šeda, Chudý, David, Kaláb – J. Dostál – Vondra (70. Stejskal), Borek (76. Falta), Vaňous, Tomášek (83. Kukla) – Z. Dostál. (ry)

Měcholupy–Chrudim 2:0

Vsouboji o 2. příčku tabulky patřil „afrkáčům“ úvod, ale vytěžili pouze nastřelené břevno Váchou. Domácí se ujali vedení z trestného kopu a při závěrečném náporu AFK přidali druhý gól.

Fakta – branky: 58. Merc, 86. Birma. Rozhodčí: Štěrba (Jáchymov). ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 0:0.

AFK Chrudim: Vostradovský – Klíma, Linhart, Radouš, Adámek – Luptovský, Vácha, Vodrážka (81. Michalec), Vágner – Radim Holub (78. Kopecký), Vladyka. (pn)