Fotbalová divize C tento víkend pokračuje zápasy 20. kola. Celky z okresu se tentokrát představí na domácí půdě.

SO 16.30: TJ Slavoj Předměřice nad Labem (16. místo, 3 body) – FK Pěnčín–Turnov (9. místo, 26 bodů).
Další pokus v honbě za první vstřelenou jarní brankou čeká fotbalisty Slavoje. Cestu jim zkříží Turnov. „Je také namočen do bojů o záchranu, takže určitě přijede pro nějaké body, které potřebuje k většímu klidu. My se to Turnovu budeme snažit znepříjemnit. Třeba v minulém zápase v Hlavici jsme podali celkem sympatický výkon, tak proč bychom nemohli zkusit nějaký bod urvat,“ říká před výkopem František Mikolanda, asistent trenéra Slavoje.

Předměřičtí na jaře ještě neskórovali a právě střelecká produktivita může zvýšit naděje na bodový zisk. „Je to tak, potřebujeme dát gól. Teď jsme docela ve formě a věřím, že s mužstvy ze spodní části tabulky budeme schopni hrát vyrovnaná utkání,“ dodal.

NE 10.15: FC Hradec Králové B (7. místo, 29 bodů) – SK Týniště nad Orlicí (10. místo, 24 bodů); hřiště Nový Hradec.
Nevydařený výkon z posledního souboje o šesté místo, kdy prohráli v Chrudimi jasně 0:4, budou chtít Hradečtí odčinit na domácím hřišti proti Týništi. „Rozhodně budeme chtít na domácím hřišti vyhrát. Nemohu říci, že jdeme do zápasu s tím, abychom remizovali,“ řekl prozaicky trenér „votroků“ Martin Barbarič.

Hradečtí si musejí připadat jako na houpačce. Nejprve o čtyři branky porazili Choceň, následně stejným poměrem podlehli v Chrudimi.
A co bude potřeba učinit pro to, aby se podobný příděl neopakoval?
„Musíme pokrýt standardní situace soupeře. Vždyť v Chrudimi jsme z takových situací inkasovali tři branky ze čtyř,“ varuje hradecký kouč.

NE 10.15: SK Převýšov (13. místo, 20 bodů) – FK Dobrovice (11. místo, 21 bodů).
Souboj téměř sousedů v tabulce bude k vidění v Převýšově. Dobrovice má před svým soupeřem náskok pouhý bod, určitě se bude jednat o jednu z klíčových záchranářských bitev.
„Cítíme, že půjde o důležítý zápas v boji o záchranu. Potřebovali bychom vyhrát a doufám, že si tuto situaci hráči uvědomí,“ pronesl kouč Převýšova Bohuslav Pilný. Hráči Převýšova mají tento týden v anglickém stylu. Ve středu se totiž představili v Hlavici v rámci dohrávaného utkání.

Lídrovi tabulky podlehli 0:3, přesto trenér neočekává, že by jeho týmu mohly chybět potřebné síly.
„Dobře jsme regenerovali v bazénu v Hradci, navíc si myslím, že to byla dostačující doba na to, abychom se dali dohromady. Když přijde takovýhle anglický týden jednou za půl sezony, tak se to dá zvládnout. Máme kvalitně potrénováno, takže v