Fotbalová divize C tento víkend pokračuje třetím kolem. Ze zástupců Hradecka dnes míři Převýšov a Bydžov na hřiště soupeřů, rezerva „votroků“ se zítra dopoledne představí v domácím prostředí.

SO 17.00: 1. FK Nová Paka (13. místo, 1 bod) – SK Převýšov (11. místo, 3 body). Na půdu nováčka dnes zavítají fotbalisté Převýšova. Novopačtí měli nadějný vstup do soutěže, když remizovali se Dvorem Králové. V minulém kole však tvrdě narazili na hřišti Nového Bydžova, odkud si po nevýrazném výkonu odvezli porážku 0:3.

Naopak Převýšovu se o předchozím víkendu dařilo. Zvládl přestřelku s chrudimskými „afrkáči“ a radoval se z vítězství 4:2. Produktivita Převýšova se naplno projevila zejména po změně stran.

Svěřenci trenéra Zdeňka Hanuše si však jistě budou chtít napravit reputaci na cizím hřišti, neboť v úvodním vystoupení sezony prohráli v Turnově o tři branky.

SO 17.00: FK Dobrovice (16. místo, 0 bodů) – RMSK Cidlina Nový Bydžov (6. místo, 3 body). Svádí to k pomyšlení, že hráče Nového Bydžova čeká snadná práce. V sobotu totiž zajíždějí na půdo Dobrovice, která dosud patří k triu týmů bez jediného bodu. A co víc, Středočeši v úvodních dvou zápasech ani jednou neskórovali. Jenže na hřišti lze očekávat tuhou bitvu, jak se k divizi sluší a patří.
Dobrovičtí nejprve nejtěsnějším možným rozdílem podlehli z ČFL sestoupivšímu Náchodu (0:1) a minulý víkend odjeli s prázdnou také ze Dvora Králové (0:2).

Svěřenci bydžovského kouče Miroslava Chalupy jsou na tom o něco lépe. První body si připsali v minulém kole za výhru 3:0 nad nováčkem z Nové Paky. Na tento úspěch by v Dobrovici jistě rádi navázali.

NE 10.15: FC Hradec Králové B (12. místo, 1 bod) – FK Náchod–Deštné (8. místo, 3 body). Rozpačité pocity měl po minulém utkání v Živanicích kouč hradecké rezervy Ladislav Brož. Jeho tým totiž sahal po vítězství, ale nakonec o ně přišel kvůli opakované penaltě. Zápas tak vítěze neměl, skončil remízou 1:1.

Před zítřejším zápasem však „votroci“ jistě tento fakt opomenuli a s čistými hlavami se budou snažit o první výhru – v domácím prostředí nad Náchodem. Bude to již jejich druhá konfrontace s mužstvem, které v uplynulé sezoně sestoupilo z třetí nejvyšší české soutěže. Na úvod letošního ročníku se totiž představili v Letohradě, odkud však odjeli s porážkou 0:1.

Právě s Letohradem se střetl Náchod v předchozím kole. Na vlastním hřišti mu však v zápase bohatém na góly podlehl 2:3. Ztracené body se bude snažit získat zpět právě na Novém Hradci. O náboj tak má tento duel postaráno.