Pardubice se v čele lesknou již s patnáctibodovým náskokem před Horními Měcholupy. Pražané mají sice zápas k dobru, ale to nic nemění na skutečnosti, že jen málokdo pochybuje o postupu „perníkářů“ do třetí nejvyšší soutěže. Svědíkova armáda po zimní přestávce při své rychlé jízdě neubrala plyn a získala plných devět bodů, čímž rázně odpověděla všem pochybovačům, že to s útokem na ČFL myslí smrtelně vážně.

Boj o „černého Petra“ zřejmě prohraje Dobrovice, která se krčí na samém chvostu tabulky s pouhými osmi body. Když bereme v potaz, že sestup pravděpodobně nemine trojici týmů, Středočeši současné třináctibodové manko na první nesestupovou příčku jen těžko dohoní.

Na pořádné starosti má zaděláno předposlední Převýšov. Na jaře ještě nebodoval a notně si zahrává s ohněm. Zvláště nedělní, a posléze i středeční domácí prohra ho katapultovala mezi sestupové kandidáty. „Na mančaftu sedí deka, hráči si nevěří,“ přiznává převýšovský kouč Josef Košátko, jehož celek ztrácí osm bodů na třináctou pozici zaručující záchranu. Prvním týmem nad čarou je Český Dub, jenž má ale domácí dohrávku s Velimí k dobru.

Třetí sestupové místo patří dvacetibodovým Živanicím. „Dostáváme se pod tlak,“ uvedl po sobotní prohře s pardubickým lídrem trenér Rostislav Macháček. Hráčům Živanic však stačí dva tři zápasy vyhrát, a můžou se znovu dostat do klidu…

Program 19. kola – sobota: Č. Dub – Pardubice, AFK Chrudim – Velim (oba 10.15), Náchod – Živanice, Letohrad – N. Bydžov, Dobrovice – Převýšov, N. Paka – H. Měcholupy (vše 16.30). Neděle: Hradec B – Dvůr Kr. (10.15, hřiště Olympia HK), Turnov – Ústí n. O. (16.30).