FC HRADEC KRÁLOVÉ B - ÚSTÍ NAD ORLICÍ 0:0

Derby přineslo oboustranně kvalitní fotbal. V první čtvrthodině nejprve P. Černý z otočky mířil mimo branku a po centru Jandíka hlavičkoval Hubička nad. Ústí odpovědělo ve 30. min., kdy po centru Javůrka mířil Borek nad Podhajského branku. Do konce poločasu kryl hostující gólman Novák nebezpečnou střelu Jandíka, na druhé straně střelu Pászta domácí obrana zblokovala.

Kvalitní fotbal byl k vidění i po přestávce. Největší šanci měli hosté v 63. min., kdy po akci Stejskala s Pázstem trefil Dostál zblízka tyč. V závěrečné dvacetiminutovce měli „votroci“ více ze hry, ale proti zhuštěné a důrazné obraně soupeře se nedokázali střelecky prosadit.

Fakta – rozhodčí: Orel (Vysoká nad Labem). ŽK: 0:1. Diváci: 150. FC Hradec Králové B: Podhajský – Veselka, Němeček, Kábrt, J. Černý – Lacina, Janoušek, P. Černý (69. Schwarz), Hečko (90. Chromek) – Jandík, Hubička (82. Karanský). Jiskra Ústí nad Orlicí: Novák (68. Krátký) – Roupec, Chudý, David, Tomášek – Pászto, Vaňous (34. Kukla), Roušar, Javůrek – Borek (38. Stejskal), Z. Dostál. (js)

TRUTNOV - NOVÝ BYDŽOV 1:0

Ve 26. min. nastřelil Hurt z přímého kopu břevno Cejnarovy branky. Po hodině hry rozhodl o tříbodovém zisku Turnova přesně hlavičkující Vavřich. Vyrovnávací gól Nového Bydžova z 80. minuty rozhodčí neuznal.

Fakta – branka: 60. Vavřich. Rozhodčí: Čížek (Praha). ŽK: 4:4. Diváci: 300. Poločas: 0:0. RMSK Nový Bydžov: Cejnar – Kašpar, Matějka, Prokopec, Žalman – Langr (84. Keprta), Vaníček, Krois (63. Rak), Vaněk (72. Petřík) – Bastin, Kazda. (pt)

DVŮR KRÁLOVÉ - VELIM 7:0

Jednoznačné utkání pro domácí mužstvo. Svěřenci trenéra Dvořáka po celý zápas kontrolovali vývoj zápasu, který dokázali okořenit sedmi brankami. Hattrickem se blýskl domácí Otradovský.

Fakta – branky: 11., 18. a 63. Otradovský, 6. a 90. Kilevník, 28. Klazar, 68. vlastní. Rozhodčí: Bauman (Děčín). ŽK: 1:2, ČK: 0:1 (83. Vajgl). Diváci: 450. Poločas: 4:0. TJ Dvůr Králové: Tomek – Motyčka, Kruliš, Rejl (63. Bělina), Ježek – Kořínek (62. Čenovský), Novák, Holub (55. Urban), Kilevník – Klazar, M. Otradovský. (jp)

LETOHRAD - JIČÍN 5:0

Nováček měl smůlu, že mu los přisoudil Letohrad po poháru. Domácí totiž byli namlsáni výhrou nad Čáslaví.

Fakta – branky: 20. a 45. Semerák, 13. Kail, 28. Bíro, 56. Kuželka. Rozhodčí: Janíček (Dešná u Dačic). ŽK: 2:2. Diváci: 400. Poločas: 4:0. FK OEZ Letohrad: Kykal – Kříž (57.Jiroušek), Strasmeier, Vaniš, Macháček – Nadrchal Kuželka, Bíro (79.Řehák), Kail – Brendl, Semerák (66.Konečný). SK Jičín: Puš – Malý, Macháček, Votrubec, Řeháček – Gaubman, Horčičko (68.Pivrnec), Mikolášek, Vích (64.Hůlka) – Matějka, Michálek (79.Jedounek). (zz)

CHRUDIM - NOVÁ PAKA 0:1

,,Afrkáči“ měli sice výraznou převahu, ale nedokázali najít recept na výborného brankáře Ottmara. Museli se tak smířit již s druhou podzimní domácí porážkou, když soupeř využil jednu z mála svých šancí k jedinému gólu, který vstřelil kapitán Ptáček.

Fakta – branka: 42. Ptáček. Rozhodčí: Krupa (Jablonec). ŽK: 0:2. Diváci: 120. Poločas: 0:1. AFK Chrudim: Mrázek – Klíma, Radouš, Vladyka, Adámek – Luptovský (80. Malinský), M. Holub, Vodrážka, Vágner (68. Kopecký) – R. Holub, Kroutil (75. Vácha). 1. FK Nová Paka: Ottmar – Musil, Čokina, Ptáček, Mači – Kout, Koza, Filip, Bažík – Rozsévač, Počta (85. Melaga). (pn)

SEMILY - TRUTNOV 1:4

V poměrně vyrovnaném utkání šli hned ve 4. minutě hosté zásluhou Jirouška do vedení. Domácím zase vyšel vstup do druhé půle, když vyrovnal Radačovský. To ale bylo gólově ze strany Semil vše a díky brance Markse a dvěma trefám Kamitze si Trutnov odvezl vítězství 4:1.

Fakta – branky: 54. Radačovský – 61. a 90. Kamitz, 4. Jiroušek, 81. Marks. Rozhodčí: Dobrý (Praha). ŽK: 1:2. Diváci: 300. Poločas: 0:1. FK Trutnov: Šťastný – Kejzlar (61. Groer), Makovský, Kozák, Přívratský – Kamitz, Jiroušek, Marks, Kuneš – Holubec, Hejna (16. Ficner, 88. Musil). (mj)

SLOVAN PARDUBICE - NÁCHOD 0:1

Domácí si od úvodních minut vytvořili územní převahu, střelecké příležitosti Kaciáně a Sadílka však zůstaly bez využití. Hosté postupně vystrkovali růžky, ale celkově to nebyl pohledný fotbal. Rozhodnutí padlo v 70. min., kdy z 20 m vypálil míč Srkal, ten se odrazil od tyče do sítě. Slovan se nadechoval k náporu, ale nedokázal si vytvářet gólové příležitosti, jeho hra byla příliš křečovitá, bez nápadu. Hosté postupně hru vytlačovali daleko od své branky, střelu Tomáše směřující do šibenice bravurně vytáhl gólman Hrdina. Hosté si těsný náskok již uhlídali.

Fakta – branka: 70. Srkal. Rozhodčí: Klupák (Litoměřice). ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Slovan Pardubice: Hrdina – Chvála (79. Szanisló), Lukeš, Jan Kovařík, Adam – Konečný, Kopřiva (69. Šmeral), Kaciáň, Hundák, Jak. Kovařík (52. Felcman) – Sadílek. Náchod: Kasabov – Nejman, Rompotl, Hubka, Gross – Srkal, Vít, Sedláček, Malý – Vondráček (46. Šorfa). Tomáš (89. Škoda). (jma)