Na podzim vidělo divizní derby Pod Vinicí téměř šest stovek diváků, větší návštěva se očekává i zítra v Živanicích. Představí se tam divizní suverén skupiny C. Svěřenci trenérů Rostislava Macháčka a Petra Nováka na jaře ještě navyhráli, zatímco lídr oba jarní duely vyhrál, aniž by inkasoval gól.

DIVIZE – C:
Sokol Živanice (13. místo, 20 bodů) – FK Pardubice (1. místo, 44 bodů. ). Sobota v 15 hodin. Na podzim 0:1, gól Petrus. Rozhodčí: Pilný (Vítek, Vídeňský). Jak se na derby dívají oba sekretáři?

Richard Polák – sekretář Sokola Živanice: „Samozřejmě, že chceme vyhrát. V obou jarních zápasech jsme nepodali špatný výkon, ale výsledkově nám zápasy nevyšly. Možná už budeme mít k dispozici Michala, který nám zejména při standardkách chybí. Pardubice mají dobře poskládaný tým, jeho náskok v čele je již opravdu velký. Mužstvu to šlape a má na své straně i kus nezbytného sportovního štěstí. Mojím přáním je, abychom se již gólově prosadili.“

Lukáš Ouředník – sekretář: FK Pardubice: „Předně mně mrzí, že derby neuvidím, protože mám povinnosti u B týmu v Letohradě. Myslím si, že diváci uvidí pěkný fotbal, přál bych si, aby do hlediště přišlo hodně lidí, ať je pořádná atmosféra. Pokud by se nám podařilo vyhrát, bylo by to další přiblížení k ČFL. Loni náš tým v Živanicích prohrál 0:1.“

Tento zápas je zároveň prověrkou pardubických fandů, zda budou v Živanicích v převaze a dokáží svůj tým, který mířící do ČFL, podpořit. Tohle ligový divák musí umět. Pojďme vytvořit pořádnou fotbalovou atmosféru.