V utkání předchozího 20. kola Pěnčín-Turnov –  Převýšov (1:1) byl Svoboda vyloučen poté, co měl údajně hlavou udeřit protihráče. Převýšovský hráč se hájí, že nic neudělal a soupeř vše teatrálně nafilmoval. Rozhodčí moment neviděli a ve hře nechali pokračovat. Do zápasu však zasáhl, ač to nesmí,  delegát Petr Wencl, který z tribuny seběhl k asistentovi sudího a přiměl i hlavního rozhodčího, aby Svobodu vyloučil.

„Na videozáznamu z utkání bohužel inkriminovaný okamžik není, takže nemám důkaz o tom, že jsem nic neudělal,“ říká Svoboda. Komise dala na výpověď  delegáta Petra Wencla a asistenta sudího Krupy.

„Komise postupovala a chovala se ke mně vstřícně, nemám ji nic za zlé a trest respektuji. Svoje tvrzení jsem nemohl nijak doložit. Ale druhá věc je, že asistent sudího dodal písemné prohlášení, že zaregistroval, jak jsem protihráče udeřil. Přitom na videu je zřetelně vidět, jak hlavní rozhodčí po diskuzi s ním nejdřív nechává pokračovat ve hře, aby se k němu následně vrátil a poté mi udělil červenou kartu. Zásah delegáta tam byl evidentní,“ poznamenal Svoboda, který se ale proti verdiktu odvolat nehodlá.