„Přišel jsem do Hradce hrát a ne sedět na střídačce," vzkazuje na dálku svému konkurentovi.

Pište si, že letošní zima bude mimořádně zajímavá. Ve znamení souboje Poděbradský – Čermák!

Jaké jsou vaše první dojmy z nového působiště?
Pondělní testy v Praze byly v pohodě, dnes ráno posilovna, kde nám ukazovali, jaké cviky máme provádět. Žádná velká makačka, čemuž se ani nedivím. Přece jenom se jedná o první den. Odpoledne už jsme byli na hřišti, kde jsme měli na programu intervalové hry proložené střelbou.

Myslel jsem spíš, jak vás mužstvo přijalo. Jestli se v Hradci cítíte dobře?
Ale jo. Se třemi hráči jsem jel na testy v autě, s těmi se momentálně bavím nejvíc. Postupem času poznám i ostatní.

Co vás zlákalo k příchodu do Hradce?
Trenér Prokopec o mě projevil zájem už v létě. Tehdy jsem se ještě rozhodl pro Senici. Jenže tam jsem moc nehrál. Takže když se mi trenér  ozval zase, už nešlo říct ne.

Jediný ligový gól vstřelil Spartě
Má 23 startů v lize a jeden vstřelený gól. Slavné Spartě Praha! Gólmana Milana Švengera překonal na Letné na podzim 2011 v dresu Viktorie Žižkov. „Ale prohráli jsme 4:1," pamatuje si Pavel Čermák dodnes. „Někde na penaltě vyplaval míč, pravačkou jsem ho trefil doprostřed, protihráč ho ale tečoval a šlo to k tyči.  I přes prohru je to můj největší zážitek. Na takové věci se prostě nezapomíná."

Počkejte, vždyť v Corgoň lize jste odehrál celkem dvanáct zápasů. To pro vás bylo málo?
Ze začátku jsem hrával pravidelně, pak střídavě. Tři zápasy ne, pak tři zápasy jo. Proto jsem se s vedením Senice domluvil na odchodu s tím, že tady mám šanci nastupovat pravidelně.

Ale váš tradiční post má pod palcem už spoustu let Jiří Poděbradský. Myslíte, že se přes něj do sestavy protlačíte?
Uvidíme, jak to bude vypadat v průběhu sezony. Samozřejmě jsem sem přišel hrát a ne sedět na střídačce. Trenér o mě měl zájem, což v mém rozhodování bylo prvořadé. Ostatní věci jsem neřešil. Nebyl důvod.

Senica je po podzimu čtvrtým týmem slovenské nejvyšší soutěže, v Hradci budete hrát „jen" druhou ligu…
Jasně, ale tady mám možnost hrát o postup. Kdyby mne lákali do mužstva, které nemá šanci jít výš, ze Senice bych nikdy neodešel.

Do Senice se naopak z Hradce vrátil obránce Robert Pillár. Mluvili jste spolu?
Moc času jsme na to neměli, ale na chodbě senického stadionu jsme něco málo prohodili. Klub jen chválil, ale já věděl, že je to tady dobré. Takové zprávy jsem měl.

Na Slovensku, podobně jako v Čechách, propukl obří sázkařský skandál. Jaký to mělo dopad na tamní fotbal?
Hodně se to tam řeší, což je logické. Taková kauza nemůže nikdy přinést nic dobrého. Hodně to ovlivnilo fanoušky, na fotbal moc nechodí. Nevěří tomu, co se děje na hřišti.