Zápas zprostředkoval internacionál Ivo Ulich, kterého k oběma klubům pojí úzké vazby.

V rámci projektu „KZF" navštívili už Neděliště na Královéhradecku, Hejtmánkovice na Náchodsku a ve středu fotbalisté Hradce Králové zavítají do Ostřešan, vesničky pár kilometrů od Pardubic.

Mužstvo okresního přeboru se přihlásilo do fotbalového projektu a vyhrálo interesantní cenu – trénink s prvoligovým mužstvem a následné přátelské utkání.

Hradec dorazí do Ostřešan ve středu odpoledne.

„Mám fotbal rád, proto podobné akce podporuji," uvedl pro klubový web hradecký kouč Jiří Plíšek, jenž povede modelový trénink, poté bude následovat přátelské utkání.

V sobotu pak dojde na mezinárodní konfrontaci s SG Dynamo Drážďany.

„Na duel se samozřejmě všichni těšíme. Místní klub má jedny z ,nejhlasitějších' fanoušků v Německu, takže jsme zvědaví také na atmosféru," žije v očekávání Plíšek.

Proti Drážďanům se bude muset obejít bez dvou Tomášů – Koubka a Holeše – nominovaných na barážová utkání reprezentační jednadvacítky proti Rusku.

Ambasadorem duelu s německým mužstvem se stal Ivo Ulich, bývalý hráč obou klubů.

„Bude to kvalitní zápas, o který bude bude ze strany domácích fanoušků zájem. Nebojím se říct, že atmosféra při utkání bude lepší než u nás v první lize," prohlásil na stránkách „votroků"  Ivo Ulich. Za drážďánský klub odehrál na sklonku své bohaté kariéry tři  sezony (75 zápasů, 11 branek).

„Dynamo sleduji i nadále. Zhruba před měsícem jsem se byl podívat na jejich zápase s Kaiserslauternem. Jenže tým se již celý vyměnil a vedení vlastně také. Mám však hodně přátel mezi sponzory Dynama, tak se s nimi vždy rád setkám," říká Ulich.

Konfrontace s německým fotbalem by Hradci měla posloužit jako ideální příprava pro příští důležité ligové utkání s Teplicemi (21. října, 17 hodin).

O co jde v projektu „KZF"?

Do projektu FAČR a pivovaru Gambrinus „Kopeme za fotbal" se může zapojit klub v kategorii mužů z vybraných OFS od nejnižší soutěže po okresní přebor (II. třída), který splní pravidla účasti v projektu. Každý oddíl zapojený do projektu získává automaticky startovací balíček, který obsahuje sadu zápasových dresů. Nejlepší kluby jednotlivých makroregionů získají různé exkluzivní fotbalové zážitky (den s trenérem Gambrinus ligy, trénink a přátelské utkání s týmem Gambrinus ligy, V.I.P. návštěva zápas první ligy apod.)