Byl postup vaším cílem již před začátkem sezony, případně 
v jaké fázi jste se rozhodli 
o něj usilovat?
Snad to nebude znít moc nafoukaně, ale cílem našeho týmu i vzhledem ke kvalitě kádru byl již před sezonou jednoznačně postup. Mile mě překvapila úroveň některých zápasů, protože i v této soutěži nastupuje spousta kvalitních fotbalistů, kteří dávají do hry patřičnou kvalitu, kolikrát několikanásobně převyšující rámec IV. třídy. Když se podíváte na sestavy B týmů, kterých letos v naši skupině hrálo devět, tak se to tam velmi často hemží i oporami A mužstev hrajících od okresního přeboru až po ČFL. Proto bych úroveň této soutěže vůbec nepodceňoval.

Kdo byl tahounem mužstva? Mělo individuality, nebo to byl jednolitý vyrovnaný celek?
Náš tým je složen jak z tahounů, tak i hráčů, kteří odvádějí černou práci. Ta není sice tolik vidět, ale o to je cennější. A když si každý na hřišti plnil svoje úkoly a odevzdal pro kolektiv maximum, tak se snad na naší hru dalo chvílemi i koukat.

Kdy měl tým největší krizi?
Pokud se dá vůbec hovořit o krizi, tak asi v květnu, kdy se nám nepodařilo vyhrát ve třech zápasech po sobě. V této fázi soutěže jsme měli již devítibodový náskok na druhé Nové Město, několik zraněných hráčů a narazili jsme na kvalitní soupeře. Bod si od nás odvezlo béčko Převýšova v čele s Jakubem Jarkovským, jenž v dresu áčka pomohl dvěma góly vyřadit z poháru pražskou Slavii. Pak jsme po tragickém výkonu přenechali všechny body na jaře výbornému Lužci a remizovali jsme na hřišti řádně motivovaného a posíleného béčka Lovčic.

Hráli jste stále v popředí tabulky, cítili jste nějaké nebezpečí?
Jelikož do poslední chvíle nebylo jasné, kolik týmů půjde nahoru, tak podle oficiálního postupového klíče jsme o svém postupu rozhodli až kolo před koncem. Jediné nebezpečí jsme cítili v podobě Nového Města, které nám již v podzimní části předvedlo, že z různých důvodů moc bodů ztrácet nebude, což se v podstatě i potvrdilo. Kolikrát jsme se jen hořce pousmáli nad tím, kolik zápasů dokázali rozhodnout až v samém závěru zápasu, většinou z pokutového kopu. Alespoň byla soutěž napínavá až do konce.

Jak jste byli spokojeni s diváckou kulisou?
Diváci byli ve spoustě zápasů, ať už doma nebo venku, naším dvanáctým hráčem. My jsme samozřejmě strašně rádi, že nás povzbuzují v takovém počtu, za což jim moc děkujeme. Věříme, že na vyšší soutěž si jich najde cestu ještě víc než doposud.

Co chystáte nového pro vyšší soutěž jak v kádru týmu, tak i pro vaše věrné příznivce?
V našem kádru dojde nejspíš k několika nuceným změnám. Máme vytypované tři čtyři posily s divizními zkušenostmi, ale jména po mně v této fázi ještě nechtějte. Vše se dozvíte v nejbližších dnech na našich webových stránkách www.fotbal.dobrenice.cz. Pokud se nám podaří dotáhnout jednání do zdárného konce, tak věřím, že i fanoušci se budou mít na co těšit.

Jaký program vás čeká v rámci letní přípravy?
V krátké letní přípravě využijeme výhradně domácích podmínek, budeme trénovat dvakrát až třikrát týdně. Čekají nás tři přípravné zápasy
a turnaj v Opatovicích. Myslím, že by to mělo být naprosto dostačující, abychom byli v rámci možností kvalitně připraveni na III. třídu.

Přání do nové sezony?
Do nové sezony bych chtěl popřát nejen všem, co se točí kolem dobřenické kopané, pevné zdraví a spoustu zážitků na fotbale i mimo něj.   (ld)