První zápis do kroniky uskutečnil již v roce 1989, kdy se členové klubu FC Santus Dobruška rozhodli uspořádat, v tehdejší době ojedinělý futsalový turnaj.

Loni turnaj zapsal již pětadvacátého vítěze - symbolicky se jím stal klub AC Gamaspol Jeseník, historicky nejúspěšnější mužstvo Dobrušského poháru.

„Turnaj odstartuje v sobotu ráno a to dopoledními základními skupinami mužů a Turnajem veteránů. Pokračovat bude odpoledními základními skupinami mužů a Turnajem žen, který vyvrcholí v sobotu podvečer. Naváže na to již tradiční Letní taneční zábava a to hned se dvěma kapelami Two After Midnight a 4WATTY. 
V neděli ráno budou pokračovat postupové skupiny mužů, na které po poledni naváže klasické play off. 
Kapacita v jednotlivých turnajích je pro letošní rok stanovena následovně: Turnaj mužů 60 mužstev, Turnaj žen 10 mužstev a Turnaj veteránů (nad 40 let) 10 mužstev. Při naplnění se tedy letos můžeme dočkat rekordu v počtu zúčastněných mužstev na Dobrušském poháru," uvedl ředitel turnaje Martin Eimann.

Ve všech třech turnajích je v současné době ještě několik posledních míst. Můžete se přihlásit na webu www.dobrusskypohar.cz, a to vyplněním elektronické přihlášky.