I. liga U19: Opava – Hradec Králové 0:2 (0:1). Branky: 35. Breda, 64. Kraják. Hradec: Jehlička – D. Drozd, Zezula, P. Drozd, Kratochvíl (60. Vocel) – Vobejda, Kraják, Breda (85. Brabec) – Zorvan, Langr, Heger (78. Vágner).

„Votroci" vstoupili do zápasu s chutí a celých devadesát minut se hrálo v jejich režii. Už v 9. min. centr Krajáka vyrazil domácí gólman před sebe a z dorážky pálil Breda do břevna. O tři minuty později zahrával stejný hráč přímý kop a míč skončil opět na břevně.

Na konci úvodní čtvrthodiny se vyznamenal domácí brankář Godula, jenž hlavičku Davida Drozda vytáhl na roh. Slezané poprvé zahrozili ve 20. min., kdy se v hradeckém vápně ocitl Uvíra, ale v poslední chvíli uklidil míč do bezpečí Kraják. Na první gól se čekalo do 35. min., kdy unikajícího Hegera fauloval před vápnem domácí brankář Godula a z trestného kopu se tentokrát Breda nemýlil – 0:1.

Také druhé dějství probíhalo za převahy svěřenců kouče Frimmela, kteří nadále předváděli rychlý kombinační fotbal. V 55. min. Langr vyvezl míč z vlastní poloviny, obešel tři protihráče a přesnou přihrávkou našel rozběhnutého Zorvana, který však branku minul. Po hodině hry musel pro zranění odstoupit Kratochvíl.

V 64. min. se po chybě domácí obrany zmocnil míče Heger, běžel sám na branku, všiml si ještě nabíhajícího Krajáka, který následně do prázdné branky upravil na 0:2. Do konce zápasu se mohlo skóre přesto měnit. V 75. min. po Krajákově přihrávce pálil Heger těsně vedle levé tyče domácí branky a v nastaveném čase se gólově neprosadil Brabec. Slezané mohli korigovat v 88. min., míč však skončil těsně nad břevnem.

Milan Frimmel, trenér FC Hradec: „Chtěli jsme navázat na dobrý výkon z Hlučína, což se nám podařilo. Zcela po zásluze jsme si z Opavy odvezli všechny body, ale především jsem spokojen s převedenou hrou. V sobotu 25. května hostíme na Bavlně od 11 hodin Zbrojovku Brno a chceme jednoznačně zvítězit."   (js)