Hradecký asistent Michal Šmarda má před zdatným soupeřem zdravý respekt, nicméně věří, že tým může z Moravy odvézt všechny body. „Doma mají vskutku parádní bilanci. Každá série ale jednou končí. Když se to povede nám, budeme samozřejmě všichni rádi.“

Fulnek, jenž vstoupil do sezony remízou v Jihlavě (2:2), se stále opírá o špílmachrovské schopnosti veterána Radka Slončíka. Pětatřicetiletý fotbalista s reprezentačními zkušenostmi je pro Daňkovu družinu stále nepostradatelným článkem základní sestavy.

„Zápas v Jihlavě jsme viděli. Fulnek se tam prezentoval velmi dobrým výkonem a technickou hrou, k níž má vhodné typy hráčů jakým je třeba právě Slončík, ale i Vajda či Lukaštík. Můžeme uspět jedině za předpokladu, že tito hráči nedostanou prostor a nebudou mít klid na včasnou rozehrávku,“ míní Šmarda.

,,Votroci“ budou bohužel svého režiséra postrádat. Fischer se nechal v závěru utkání s Karvinou zbytečně vyloučit a od disciplinární komise vyfasoval nepodmíněný trest. „Jeho absence je pro nás citelná, nicméně si s tím musíme poradit. Nahradit ho musí jiní. Věřím, že to na naší hře nebude znát,“ doufá hradecký asistent.

Vedení FC Hradec Králové se stále snaží dotáhnout do zdárného konce příchod kanonýra Jiřího Kaufmana, který naposledy působil v Aue, celku druhé bundesligy. „Vše visí na německé straně. S hráčem máme smlouvu podepsanou, jedná se už pouze o administrativu. Doufám, že se vše co nejdříve vyřeší,“ pravil ředitel klubu Richard Jukl.