Pro ofenzivu fotbalistů Starého Bydžova je nepostradatelný. Pokud Michal Vantura zrovna nerozvlní soupeřovu síť, na gól alespoň přihraje nebo jde úspěšná akce přes něj.

Devětadvacetiletý útočník sedmého mužstva IV. třídy skupiny B, jenž byl zvolen hráčem měsíce září v projektu Gambrinusu Kopeme za fotbal, by si přál se svým týmem postoupit. Jenže to by musel začít vyhrávat i venku.

Jste ve Starém Bydžově spokojeni s dosavadním vývojem podzimní části soutěže?
Dá se říct, že ano. Sice se nám výsledkově nedaří až tak, jak bychom si přáli, nicméně nějaké body děláme, takže je to dobré.

Jaké cíle jste si dávali před sezonou?
Měli jsme postupové cíle, ale bohužel už to asi nedopadne. Doma se nám zatím docela daří, ale venku je to přesně naopak. Není to ono.

Čím si vysvětlujete rozdílné výsledky před vlastními fanoušky a na hřišti soupeřů?
Těžko říct. Venkovní zápasy většinou dobře rozehrajeme, ale do druhého poločasu jako když přijde úplně jiný mančaft.

O víkendu hrajete na půdě rezervy Převýšova. Zlomí se to už právě tam?
V to doufám. Bylo by dobré zlomit to zrovna v Převýšově. Na něj se nám dlouhodobě poměrně daří, takže věřím, že to bude pokračovat i nadále.

Je pro vás překvapením, že soutěži zatím vévodí Lužec nad Cidlinou?
Určitě to je překvapení. Lužec byl v minulých letech v této soutěži outsiderem, ale letos se mu zatím daří náramně.

Koho byste spíše očekával na špici tabulky?
Přesvědčil jsem se, že Nové Město hraje docela dobrý fotbal. A mysleli jsme si, že tam budeme patřit i my, jenže zatím se bohužel pohybujeme zhruba uprostřed tabulky.

Co říkáte na projekt Kopeme za fotbal?
Líbí se mi to. Je fajn, že se myslí i na týmy z nejnižších soutěží. Díky projektu Kopeme za fotbal máme nové hezké dresy.