Úvodní domácí zápas v jarní části fotbalové Gambrinus ligy „votroci" nezvládli. Na malšovický stadion si přijela pro body olomoucká Sigma. Ta uspěla díky dvěma přesným trefám nejlepšího hráče zápasu Jana Navrátila. Reparát bude moci Plíškova družina složit příští víkend, kdy se představí na půdě Barošovy Ostravy.

Hradec vstoupil do zápasu s Hanáky aktivně a už ve 2. minutě nebezpečně pálil Kulič. O dvě minuty později však přišla studená sprcha. Ordoš poslal míč za obranu, stoper Fukal zachyboval a pustil Navrátila do samostatného nájezdu. S ním si olomoucký forvard poradil báječně, když si položil Koubka a poslal balon do prázdné branky – 0:1.

Vyrovnáno mohlo být v 17. minutě, jenže Harba v tisíciprocentní šanci trestuhodně selhal; Jánošík ideálně sklepl míč do malého vápna a osamocený Bosňan ze dvou metrů nepochopitelně napálil míč jen do břevna.

Poté byla na delší čas lepší Sigma. Výjimkou byla nebezpečná hlavička Haliloviče, s níž si poradil Zlámal. „Votroci" se znovu osmělili až v závěru poločasu.

Zkraje druhé půle ohrozil olomouckou svatyni z trestného kopu Harba, jenže mířil těsně vedle. Vzápětí na druhé straně Houska z nebezpečné pozice přestřelil.

V 52. minutě si vzal znovu slovo šikovný štírek Navrátil, navedl si míč do ideální palebné pozice a nádherně se trefil do šibenice – 0:2.

Po hodině hry mohl snížit Fukal, k němuž po rohu propadl balon. Hradecký stoper však v ložence zklamal a mířil pouze nad branku.

Čtvrt hodiny před závěrečným hvizdem se mohl prosadit další hradecký zadák Jánošík, ale na dlouhou nohu trefil střed branky. A když neproměnil další tutovku střídající Voltr, nebylo co řešit.

Hradec Králové - Olomouc 0:2

Fakta – branky: 4. Navrátil, 52. Navrátil. Rozhodčí: Příhoda – Kovařík, Hrabovský. ŽK: 1:3 (Strnad – Ordoš, Vepřek, Navrátil). Diváci: 3452. Poločas: 0:1.
FC Hradec Králové:
Koubek 4 – Holeš 3 (75. Voltr), Jánošík 4, Fukal 3, Plašil 3 – Harba 4, Šisler 4, Strnad 2 (55. Schwarz), Halilovič 4 – Kulič 4, Štěpán 3 (55. Hadaščok). Trenér: Plíšek.
SK Sigma Olomouc:  Zlámal 8 – Dreksa 5, Vepřek 5, Janotka 6, Šindelář 6 – Navrátil 9 (90. Varadi), Houska 7, Pospíšil 7 (87. Habusta)– Doležal 5, Ordoš 7, Schulmeister 5 (81. Petr). Trenér: Pivarník.

Hvězda zápasu

Záložník Olomouce JAN NAVRÁTIL. Malý postavou, velký výkonem. Čipera ve středové řadě Hanáků nadělal z hradecké defenzivy trhací kalendář. Koubka překonal hned dvakrát.

Moment zápasu

HARBŮV ZKRAT. „Votroci" prohrávají 0:1, když si na centr do vápna naskočí Jánošík, hlavou sklepne míč Harbovi, jemuž stačí jen trefit prázdnou bránu. Místo toho pálí do břevna…