Ještě před výkopem poskytl Deníku rozhovor kouč Milan Frimmel.

Dopadla zimní příprava podle vašich představ?
Až na jednu výjimku jsme ji absolvovali v domácích podmínkách. Trénovali jsme v pěkném areálu na Slavii, kde jsme měli výborné podmínky, na nic jsme si nemohli stěžovat. Odehráli jsme šest přípravných zápasů, a to převážně s celky z divize a krajského přeboru mužů. V této fázi ale zdaleka nešlo o výsledky. Hráče jsme potřebovali vyzkoušet na různých postech a chtěli jsme zkusit i některé herní varianty. Jsem rád, že se nám, až na jednu výjimku, vyhýbala zranění. Celkově jsem s přípravou spokojen, ale víte, jak to chodí. Rozhodující budou až jarní mistrovské boje.

Herní soustředění jste absolvovali v Norimberku, splnilo očekávání?
Tentokrát jsem zvolil trochu jinou formu než loni, kdy jsme byli v Ústí nad Orlicí. Absolvovali jsme minisoustředění v Norimberku, kde jsme sehráli dva zajímavé duely s domácími dorosteneckými celky. Kvalitně jsme zde také potrénovali. Konfrontace českého a německého fotbalu určitě není k zahození. Myslím, že pro kluky to byla příjemná změna, která by jim mohla v budoucnu pomoci.

Hráčský kádr se přes zimu oslabil. K dispozici už nemáte Bredu ani Zorvana, na marodce jsou Kraják a Pavel Drozd. To není nic příjemného.
Máte pravdu. David Breda přestoupil do Jablonce a Filip Zorvan byl přeřazen do áčka dospělých k trenéru Prokopcovi, což mu všichni přejeme. Zatím se mu daří. Je to citelné oslabení. Oba hráči mají velkou kvalitu a na podzim patřili k oporám. Navíc se probojovali do reprezentace U18. Nedá se ale nic dělat, takový je fotbalový život. Musíme se s tím vyrovnat. Vypomůžeme si z vlastních zdrojů. Šanci dostanou hráči z U17. Co se týká Lukáše Krajáka, tak u něho přetrvávají dlouhodobé zdravotní problémy. Zatím se připravuje individuálně, 
ale plnou zátěž s námi absolvovat nemůže. Pavel Drozd 
se v předposledním přípravném utkání po nešťastné srážce vážně zranil, neboť 
má natřikrát přeraženou čelist. Také oni budou v úvodu jara chybět, ale nic s tím nenaděláte.

Jak vypadá kádr pro jaro?
Kromě Bredy a Zorvana nás nikdo neopustil. Kádr má tuto podobu: Ordelt, Blažek – P. Drozd, D. Drozd, Vyšehrad, Václavek, Hrabar, Hlavsa, Kraják, Zdržálek, Šejvl, Heger, Vágner, Dočekal, Zbudil, Korčák, Trubač, Habrman. Mým asistentem je Václav Pišta a masérem Stanislav Zídek.

V posledních zápasech jste trochu změnil rozestavení ze 4 – 3 – 3 na 4 – 5 – 1. Co vás k tomu vedlo?
Tady bych vás trochu poopravil. Do ofenzivy chceme hrát stále systémem 4 – 3 – 3. Co se týká obranné činnosti, tak jsem to trochu pozměnil na 4 – 2 – 3 – 1. Je to z důvodu, že se musíme více zaměřit na obranu, neboť na podzim jsme inkasovali hodně gólů, některé byly z kategorie laciných. To ale neznamená, že budeme praktikovat vyloženě defenzivní hru. Chceme předvádět atraktivní útočný fotbal, ale zároveň musíme hrát zodpověděně dozadu.

K jarní premiéře cestujete do Frýdku-Místku v roli jasného favorita. Co vy na to?
Někomu se to může zdát, protože jsme na podzim zvítězili 5:1. Přesto byl Frýdek nepříjemný, měl dobrý přechod do protiútoku. V dnešní době nechce nikdo prohrávat a je jasné, že nás na severu Moravy nečeká jednoduchý zápas.

Vaše přání do fotbalového jara?
Moc si přeji, aby se kluci zlepšovali. Doufám, že se nám budou vyhýbat zranění, abychom každý zápas nemuseli hrát v jiné sestavě. Jak jsem již předeslal, chceme hrát útočný fotbal, který potěší naše fanoušky. Věřím, že na naše domácí zápasy budou chodit v hojném počtu a budou mít z našich výkonů a výsledků radost.

Jan Skalička