I. liga U19: FC Hradec – Frýdek-Místek 5:1 (3:0). Branky: 6. Zbudil, 25. Kraják, 41. Breda, 62. Vágner, 84. Hrabar – 76. z pen. Panák. Rozhodčí: Hock. Bez karet. Diváci: 102. Hradec: Ordelt – Vyšehrad, D. Drozd, Václavek, Šnejdr – Šejvl (61. Hrabar), Kraják, Breda (73. Korčák) – Zorvan (83. Zdržálek), Vágner, Zbudil (83. Heger).

Na rozpáleném trávníku na Bavlně „votroci" od první minuty udávali tempo hry. Na hráčích bylo vidět, jak moc chtějí odčinit porážku v Příbrami. Hosté, kteří v předešlých dvou zápasech inkasovali sedmnáctkrát, vsadili hlavně na defenzivu a ojedinělé protiútoky. Jejich snaha vzala za své už v 6. min., kdy míč putoval po ose Vágner – Kraják – Zorvan, posledně jmenovaný našel u zadní tyče Zbudila, jenž z první zamířil přesně – 1:0.

Hradec po vedoucí brance převzal iniciativu a před Smolíkovou brankou bylo horko. Další branky se diváci dočkali ve 25 min., kdy Zorvan za hranicí velkého vápna vybojoval míč a šikovně jej posunul na Krajáka, jehož levačka byla neomylná – 2:0. O čtyři minuty později domácí zahráli špatně standardní situaci, ale rychlý protiútok hosté nezvládli a míč skončil vedle Ordeltovy svatyně. Ve 38. min. po rohu Zorvana pálil D. Drozd těsně vedle levé tyče. Ve 41. min. střelu Zbudila nejprve zastavila tyč a vzápětí po třetí asistenci Zorvana se gólově prosadil Breda – 3:0.

Do druhého dějství vstoupili hosté s vědomím, že nemají co ztratit, a pokud budou hrát nadále pasivně, odjedou s debaklem. Nejprve se jim nepodařilo skórovat po standardní situaci a poté nebezpečnou hlavičku Panáka zneškodnil Ordelt. Pak už si vzali slovo Hradečtí a v 62. min. po přihrávce Šejvla upravil Vágner na 4:0.

O chvíli později Ordelt vyřešil šanci soupeře. V 68. min. po úniku Vágner trefil levou tyč a vzápětí vyloženou šanci zahodil Zbudil. V 76. se hosté přece jen dočkali. Po faulu na Hykela ve vápně se z penalty nemýlil Panák – 4:1. Brankový účet uzavřel šest minut před koncem Hrabar, jehož střela ze dvaceti metrů skončila v pravém horním růžku – 5:1.

Milan Frimmel, trenér FC Hradec: „Utkání probíhalo převážně za naší převahy. S ofenzivní činností jsem spokojený, neboť jsme si dokázali vytvářet šance a pět z nich jsme proměnili. Naopak v obranné fázi máme rezervy, tady se musíme zlepšit, neboť soupeř byl v brejcích nebezpečný. Naštěstí se prosadil jen jednou. V sobotu (dnes) nás čeká východočeské derby na Bavlně s Pardubicemi. Věřím, že nás diváci přijdou povzbudit a pomohou nám k vítězství. Začátek je ve 12 hodin."