I. liga U19: Pardubice – FC Hradec 0:0. Hradec: Jehlička – Hlavsa, Vyšehrad, Václavek, D. Drozd – Trubač, Hrabar (66. Dočekal), Heger (80. Habrman), Vágner – Zbudil, Zorvan.

Mají bod, ale bylo na víc. Hradečtí fotbalisté začali derby velmi aktivně a již v 7. minutě po Zorvanově přihrávce trefil Zbudil břevno Stejskalovy branky. O čtyři minuty později zahrávali domácí standardní situaci, ale míč skočil vedle Jehličkovy svatyně.

I v dalších minutách měli hradečtí fotbalisté častěji míč na svých kopačkách a bylo jen otázkou času, kdy se bude měnit skóre. Ve 23. minutě založil rychlou akci Heger, ale jeho střelecký pokus domácí obránci zblokovali. Ve 38. minutě se vyznamenal pardubický gólman Stejskal, když po centru Hegera se do míče opřel Vágner, ale strážce domácí branky jej skvělým zákrokem vytěsnil na roh.

Po změně stran „votroci" ještě zvýšili obrátky a svého soupeře jasně přehrávali. Domácí byli pod tlakem a až do konce zápasu si žádnou vyloženou šanci nevypracovali. Okolo pardubické šestnáctky to naopak několikrát pořádně vřelo, ovšem kýžený úspěch stále nepřicházel. Chyběl větší klid a přesnost v koncovce.

Přesto v 62. minutě si perfektně narazili míč Zorvan se Zbudilem, ale střelu prvně jmenovaného opět zblokovala domácí obrana. O jedenáct minut později střela Hegera skončila těsně mimo. Hradec mohl definitivně rozhodnout dvě minuty před koncem, kdy se ve stoprocentní šanci ocitl Zorvan, ale Stejskal jej skvělým zákrokem vychytal. Hlavně jemu mohou spoluhráči děkovat alespoň za bod.

Hradec tak vyválčil ze dvou jarních soubojů čtyři body a doposud neinkasoval, což je jistě pozitivní. Na druhou stranu je třeba vzít v úvahu, že těžší soupeři teprve přijdou.

Milan Frimmel, trenér FC Hradec: „První poločas nebyl z naší strany co se týká předváděné hry úplně podle mých představ. Přesto jsme si dokázali vypracovat dvě vyložené šance, ale bez gólového efektu. Druhá půle probíhala jednoznačně v naší režii, ale opět nepřesná koncovka nás stála plný bodový zisk. Hrdinou zápasu byl domácí gólman Stejskal, který nás několikrát vychytal. V sobotu 8. března se poprvé přestavíme našim fanouškům, když na umělé trávě Slavie v Orlické Kotlině přivítáme od 12 hodin fotbalisty Zlína."

Jan Skalička