Porazit Třinec a pak se dozvědět, že nedělní odpolední šlágr anglické ligy na Old Trafford zvládl i jeho oblíbený Liverpool, byl by hradecký brankář Tomáš Koubek navýsost spokojen. ,,Jo, potěšilo by to," přitakává současný kapitán reprezentační jednadvacítky, jenž je momentálně i gólmanskou jedničkou ,,votroků".

Trenéři vás upřednostnili před brankářským kolegou Jiřím Lindrem. Jak moc tahle zpráva před startem jara potěšila?
Samozřejmě si toho moc vážím. Týmu se tuhle důvěru budu snažit oplatit dobrými výkony a co nejvíce mu pomoci k návratu do první ligy.

Na podzim jste v mistrovském utkání neodchytal ani minutu. Bylo to nejtěžší období vaší kariéry?
Bezpochyby. Naštěstí jsem tuhle facku dostal včas. Zavařil jsem si to sám. Od té doby se snažím tvrdě pracovat.

Chytal jste defacto jen za třetiligový Převýšov, přesto vás trenér jednadvacítky Jakub Dovalil pravidelně zval na reprezentační srazy a dával vám příležitost. Drželo vás to hodně nad vodou?
V reprezentaci jsem si vybudoval dobrou pozici už v předchozích ročnících, kdy jsem chytal ligu a pravidelně nastupoval. V jedenadvacítce jsem byl s o dva roky staršíma klukama a jako devatenáctiletému se mi dařilo.Trenér neměl důvod mě tam nebrat.

Ani jste se o vaší pozici v klubu nebavili?
Vím, že je divné, že kapitán nově se tvořící jedenadvacítky byl z třetí ligy. Ale u nás gólmanů je to trochu jiné. Úroveň zápasů v České fotbalové lize, tedy hlavně s celky z vyšších pater tabulky, není vůbec špatná. Člověk si zachytá. V tomto směru jsem nestrádal.

Na vině všech potíží prý byla hlavně vaše nadváha, s níž jste  v létě zahajoval letní přípravu…
Už bych se k tomu nerad vracel. Pokaždé za poslední tři roky jsem šel do letní přípravy s nějakou nadváhou, měl jsem s tím problém, ale za dva tři týdny  jsem to shodil. Trenér Prokopec byl však v tomhle směru ráznější. Stanovil jasné mantinely. Teď  mám od léta zhruba deset kilo dole, stravovací návyky jsem upravil, už je to v pohodě.

Takže z jídelníčku zmizely třeba i hranolky s tatarkou?
(směje se) Člověk si to jednou za čas dát může, ale samozřejmě musí vědět kdy. Den před zápasem by to byla blbost.

Pojďme k nepovedenému jarnímu rozjezdu. Táborsko vás porazilo 2:1. Druhý gól jste dostal  z penalty. Co ten první, šlo Strnadovu střelu chytat?
Chytit se dá všechno. Zase tak prudká rána to nebyla, ale on to trefil přesně k tyči, což je pro gólmana vždycky složité.

V neděli přijede Třinec. Na podzim jste se zápasem s ním výsledkově chytili. Asi by nebylo od věci jít ve stejných šlépějích  i na jaře…
Bude to každopádně jiné utkání než v Táborsku. Hrát a dobývat budeme převážně my. Soupeře nesmíme za žádnou cenu podcenit. Oni v zimě slušně posílili a povzbuzeni budou i těsným vítězstvím s Ústím nad Labem. Ten výsledek mě celkem překvapil, ale pro nás se tím nic nemění. Chceme z tohoto zápasu tři body.

Prakticky ve stejný čas se odehraje jeden ze šlágrů anglické ligy mezi Manchesterem United a Liverpoolem, jehož jste dlouholetým fanouškem. Proč jste si oblíbil zrovna ,,Reds"?
Fandím jim odmalička. Je to klub s bohatou historií. A ten stadion… Kéž bych se tam jednou jako hráč podíval.

Liverpool je stále ve hře o titul. Ten poslední, osmnáctý, získal  v sezoně 1989/90. To jste ještě nebyl na světě…
(úsměv) Bylo by už na čase. Někde jsem se dočetl, že pokaždé, když byl někdo první před Vánocemi, tak ligu nakonec vyhrál. Snad to tedy bude platit i tentokrát.