Senzace se opakuje. Po triumfálním vítězství v úvodu minulého ročníku první ligy hradečtí fotbalisté v domácím prostředí pokořili pražskou Spartu i letos. Letenský tým přitom zaznamenal vůbec první ztrátu na venkovním hřišti v sezoně.

Sparta dorazila na východ Čech v oslabené sestavě, a bylo to znát. Ze strany lídra se nejednalo o příliš povedený duel. Během první půle toho však „votroci“ ještě nedokázali využít. Z obou stran totiž nebyl k vidění nikterak zvlášť vzrušující fotbal.

Klíčové momenty se začaly odehrávat až po změně stran. Minelu Sionka po vysunutí od Štěpána ještě nevyužil hradecký Zelený. O chvilku později ukázal sparťanským zadákům záda Štěpán, po souboji s protihráčem ve vápně upadl a byla z toho penalta. Hostující Vidlička byl navíc vyloučen. Pokutový kop proměnil Dvořák – 1:0.

Letenští marně hledali odpověď. Naopak je mohl „dorazit“ opět Zelený. Jeho pokus o přehození gólmana Švengera však přeletěl i branku. V závěru se Sparta nutila alespoň do pokusu o vyrovnání, ale chybělo zakončení. „Votroci“ si proto vychutnávají další velký triumf.

FC Hradec Králové – AC Sparta Praha 1:0 (0:0)

Fakta – branka: 53. Dvořák z pen. Rozhodčí: Zelinka – Kocián, Hájek. ŽK: Černý, Poděbradský, Mrázek – Holek, Kadeřábek. ČK: 52. Vidlička (Sparta). Diváci: 6300.
FC Hradec Králové: Koubek – Pávek, Fukal, Plašil, Poděbradský – Klapka (40. Dvořák), Janoušek, Štěpán (81. Malinský), Zelený – Mrázek, Černý (90+2. Šisler).
AC Sparta Praha: Švenger – Vidlička, Zápotočný, Jarošík, Frýdek (82. Slepička) – Sionko (60. Juhar), Hušbauer, Holek, Kadeřábek – Kweuke, Kerič (18. Grajciar).

Hradeckým hrdinou se stal střídající Pavel Dvořák, který třináct minut po svém příchodu na trávník proměněnou penaltou zajistil domácím tři body. „Moc nervózní jsem nebyl, docela jsem si věřil. Říkal jsem si, že to zkusím doprostřed, doufal jsem, že Švenger někam skočí. Vyšlo to, i když jsem to moc nezvedl. Ale hlavní je, že to skončilo v brance," radoval se.