Na prvním tréninku se však zcela jistě neobjeví útočník Pavel Černý (nar. 28. ledna 1985), který odchází na půlroční hostování do FK Baumit Jablonec nad Nisou, aktuálně devátého celku I. ligy.

„Usoudili jsme, že by nebylo dobré Pavlovi bránit v možnosti vyzkoušet si nejvyšší soutěž. V Hradci odvedl velký kus práce a změnu možná i potřebuje,“ poznamenal k odchodu jedné z klíčových postav hradeckého týmu ředitel klubu Richard Jukl. „Administrativně bude celá záležitost doladěna příští týden,“ doplnil.

Černý, jenž na podzim zaznamenal ve druhé lize pět branek a byl druhým nejlepším střelcem mužstva, má na svém kontě zatím jediný prvoligový start. V květnu 2002 nastoupil coby sedmnáctiletý proti Blšanům po boku svého otce, který se loučil s bohatou kariérou.

Kádr dále opouští Jiří Krejcar. Svolení k hledání si nového angažmá dostal Ivo Svoboda a obránce Jakub Chleboun byl přeřazen do B mužstva.

Novými tvářemi „votroků“ jsou obránce Jaroslav Nesvadba a záložník Vladimír Mišinský. Šestadvacetiletý Nesvadba mimo jiné působil v Zenitu Petrohrad, dvaadvacetiletý Mišinský naposledy hrával v Banské Bystrici. Na svém kontě má 29 startů v nejvyšší soutěži v dresu Baníku Ostrava.

Už v prosinci podepsal s klubem dvouapůlletou smlouvu Ján Nemček, který v Hradci Králové na podzim hostoval.