Měl jen týden na to, aby pozvedl uvadající tým Hradce Králové. Teprve jednatřicetiletý kouč Luboš Prokopec stojí před velkou výzvou a nejtěžším úkolem své dosavadní trenérské kariéry – musí zachránit „votroky" ve fotbalové Gambrinus lize.

Nejmladší trenér v historii ligy si premiéru odbude v neděli od 17 hodin v Teplicích a hned půjde o jeden z nejdůležitějších duelů. Severočeši mají pouze o dva body víc než Hradec.

„Věřím, že mužstvo zvedne psychicky, herně i výsledkově," odpověděl šéf hradeckého klubu Richard Jukl na otázku, co očekává od nového kouče. Jukl hned v neděli po propadáku s Duklou (0:3) odvolal Jiřího Plíška i jeho asistenta Pavla Medynského a rozhodující část sezony svěřil benjamínkovi mezi prvoligovými trenéry.

„Vím, že je to velká zodpovědnost, ale já nejsem zvyklý se schovávat. Tým můžeme jen zvednout," prohlásil po svém jmenování Luboš Prokopec, který si za asistenta vybral Bohuslava Pilného, bývalého hráče Hradce a Liberce.

„Měli jsme individuální pohovory s hráči a byl jsem mile překvapen. Vše ale musíme zúročit v neděli," popsal dění v týdnu Prokopec, který hlavně musel do týmu nalít sebedůvěru.

„Snažili jsme se udělat maximum pro to, aby se mužstvo zmobilizovalo, aby si hráči více věřili, protože fotbal hrát umějí," dodal hradecký trenér.

K zápasu do Teplic překvapivě necestuje nejzkušenější hráč a dosavadní kapitán týmu Milan Fukal. Bývalý reprezentant tuto informaci potvrdil. Jestli to bude jeho konec v Hradci, to se uvidí, ale vypadá to tak. „K několika změnám v sestavě dojde, ale v tuhle chvíli nechci být konkrétní," poznamenal Luboš Prokopec.

Teplice mají jen o dva body víc než „votroci", to hovoří za vše. Tohle utkání může být vykročením k záchraně, nebo sešupem na cestu do pekel.

„Čeká nás důležité utkání, ale nechceme ho stavět do pozice klíčového. Před námi je dalších pět zápasů. Potřebujeme získat devět deset bodů a je nám jedno, v jakých utkáních to bude," řekl Prokopec.