Do zimní přípravy značně posílil a v jarní fázi by se chtěl pohybovat v přední části tabulky. Personálních změn se dočkal i trenérský post, kde Michala Lesáka nahradil zkušený ZBYNĚK DUJSÍK. Ten v minulosti vedl například hradeckou Olympii, nynějšího divizního lídra z Živanic, ale působil i v FC Hradec, Dobrušce a dalších východočeských klubech.

Po podzimní části se Kratonohy nacházely ve středu divizní tabulky. Změnily se po podzimu cíle, se kterými „sršni“ do soutěže vstupovali?
Nevím, jaké byly cíle před sezonou, ale do jarní části jsme vstoupili s cílem hrát v horní polovině tabulky a bavit kratonožské fanoušky předváděnou hrou.

Dočkal se tým během zimní přestávky hráčských změn?
Změn bylo poměrně dost. Odešli Karanský, Jošt, Klapka a Brunclík, který se však nakonec vrátil. Naopak nás posílili Kabeláč, Trnka, Kuťák a Tulach.

Jak jste se na příchodu nových hráčů podílel? Vybíral jste je vy osobně?
Příchod všech hráčů jsem diskutoval s majitelem panem Štěpánkem. Všichni se zúčastnili přípravy a na základě jejich výkonnosti jsme se rozhodli o jejich působení u nás. To, jestli naplní naše očekávání, ukáže až samotná soutěž.

Jak jste byl spokojen s nasazením v zimní přípravě?
Příprava nebyla ideální zejména kvůli nemoci a zranění. Opory týmu Kraják, Štoček a Klátil vlastně začínají až teď. Ostatní se snažili podle svých pracovních možnosti tréninků účastnit, ale ne vždy se to dařilo. Trénovali jsme čtyřikrát týdně a je na hráčích patrné, kdo chodil pravidelně.

Na co jste se zaměřili?
Jako každou přípravu jsme se soustředili na fyzickou kondici. Hodně cvičení jsme zaměřili na kombinace a také na součinnosti v obranné fázi. Trápilo nás totiž velké množství obdržených branek.

Hned z prvního jarního divizního utkání jste vyšli bodově naprázdno. Co stálo za těsnou prohrou v Čáslavi?
Věděli jsme, co nás v Čáslavi čeká. Malé hřiště a spousta osobních soubojů. Čáslav má na domácí půdě impozantní skóre a často body neztrácí. Utkání bylo vyrovnané a hodně bojovné. Nakonec rozhodlo neproměňování šancí. Zatímco my jsme se prosadit nedokázali, domácí jednu z šancí proměnili.

V ambiciózním kratonožském béčku je spousta mladých nadějných hráčů. Dostávají příležitost i v prvním týmu?
Otázkou mladých hráčů z béčka jsem trochu zklamán. Jediný, kdo si zatím řekl o stabilnější místo v sestavě, je nigerijský Jimmy. Dále jsem počítal s Čihákem, který však po zimní přípravě odjel na školu a přestal trénovat. Holubec nemá kvůli nemoci natrénováno, Kváš, Bláha a Vodička neměli zájem divizi hrát.

Bude se podle vás na konci letošní sezony radovat B tým z postupu?
Já osobně bych si to přál, ale když vidím tréninkovou docházku, bude to hodně těžké.

David Jošt