ZBYNĚK DUJSÍKměl se svým mužstvem patnáctibodové manko na Nový Bydžov. Přesto panuje v Kuklenách po skončení krajského přeboru Královéhradecka spokojenost. Následující povídání s úspěšným koučem se proto neslo v optimistickém duchu.

Do jarních odvet jste šli ze třetího místa s cílem posunout se v tabulce výš, což se podařilo…
Našim cílem bylo skončit na druhém místě, a to se podařilo. I když jsem si přál, abychom v boji o postup přeci jen více potrápili Nový Bydžov, tak se to bohužel nepovedlo. Cením si toho, že jsme v jarní části soutěže navázali na dobré výkony ze závěru podzimu.

Na jaře jste své soupeře vůbec nešetřili…
Je to tak. V patnácti zápasech jsme vybojovali pětatřicet bodů při skóre 54:11. Když to srovnám s podzimem, tehdy jsme dali o osmnáct branek méně a o deset více jsme jich inkasovali. V tomto směru přišlo v jarní části výrazné zlepšení. Když se podíváte na konečnou tabulku, tak zjistíte, že 91 vstřelených branek ve třiceti zápasech je nejvíce v celé soutěži a něco takového nevidíte ani ve vyšších soutěžích. Čemu to přisuzuji? Stoprocentně se nám vydařila zimní příprava. V zápasech jsme ani jednou neprohráli, a to ani s celky z České ligy a hráči si najednou začali více věřit. To bylo rozhodující.

Zmínil jste, že vás mrzí tak velký odstup od Nového Bydžova. Proč k tomu došlo?
V klíčových zápasech v Jičíně, Nové Pace a doma s Bydžovem jsme hráli bez několika opor. Chyběli Dvořáček, který dostal dvouměsíční trest, a nemocní Kašajík s Hůlkou. Být kompletní, tak věřím, že bychom měli o pár bodů víc.

O postupu Nového Bydžova bylo rozhodnuto již dříve. Jak těžké bylo motivovat hráče k jednotlivým zápasům?
Těžké to nebylo. Šli jsme zápas od zápasu, navíc se v Kuklenách vytvořila výborná parta, která chtěla jednotlivá utkání vyhrávat. To bylo velké plus.

Skončili jste druzí. O to více určitě mrzí, že se vám nepodařilo postoupit do divize. Současný kádr by na ni určitě měl…
Pokud bychom postoupili a nechtěli hrát v divizi podřadnou roli, hráčský kádr by musel být určitě kvalitně doplněn. Bohužel, není šance, že bychom postoupili ze druhého místa, protože nikdo z Východočechů se z divize neodhlásil.

Chuť jste si trochu spravili po vítězství v krajském finále poháru ČMFS…
Tuhle soutěž jsme moc chtěli vyhrát, protože bylo jasné, že už nemůžeme postoupit do divize. Těšili jsme se, že si to ve finále rozdáme s Novým Bydžovem, ale nakonec to odnesl Jičín. Vyhráli jsme 4:2 a tím jsme jen potvrdili naši jarní formu.

Kdo v průběhu jara patřil k oporám?
Celou sezonu odtáhli hlavně Dusík s Hakenem. Své si odkopali Hejzlar, Kašajík a v závěru sezony Hůlka. Ostatní hráči se nevyvarovali určitých chyb, i když i oni chtěli pro tým udělat maximum. A ještě jedna věc. Hodně důležité bylo i to, že se celý kolektiv snažil hrát maximálně disciplinovaně a obdržel nejméně žlutých karet v soutěži.

Pozitivní jistě bylo, že dobré výkony mužstva nezůstaly bez odezvy u fanoušků, souhlasíte?
V tabulce návštěvnosti celků krajského přeboru jsme skončili v první polovině. Smůla je snad jedině v tom, že několikrát jsme hráli ve stejný čas jako divizní béčko FC Hradec, To také sehrálo svou roli. Osobně jsem měl radost z toho, že na derby s Novým Bydžovem přišlo šest set diváků. I když jsme v tom zápase prohráli 1:2, hrálo se v parádní atmosféře. Doufám, že v příští sezoně návštěvy v Kuklenách ještě stoupnou.

V příští sezoně budete patřit k největším favoritům soutěže. Podaří se současný kádr udržet, případně posílit?
Snaha o udržení i posílení kádru tady z naší strany určitě je. Některé nové tváře máme vytipované, ale mluvit o konkrétních jménech je zatím předčasné. Víte, jak to v dnešním fotbale chodí. Pro nastávající sezonu si jiný cíl než postup dát nemůžeme. Roli favorita přijímáme. Navíc jsou tu i někteří dorostenci, kteří si za naše áčko zahráli koncem jara Určité předpoklady mají, ale musejí na sobě tvrdě pracovat. Každopádně je na Olympii na čem stavět. Pokud všichni hráči přistoupí k tréninkům i k zápasům tak, jako k právě skončené sezoně, věřím, že za rok se budeme radovat z postupu do divize, což by si naši věrní příznivci zasloužili.

Vašim největším konkurentem budou zřejmě fotbalisté Trutnova, souhlasíte?
Zcela určitě. K nim bych přiřadil Broumov a v popředí tabulky se budou pohybovat i fotbalisté Nového Hradce. Hradecká derby budou pro fanoušky jistě velkým lákadlem.

Kdy začne příprava na novou sezonu?
V Kuklenách začínáme 9. července a vše proběhne v domácích podmínkách. Startujeme v předkole poháru ČMFS a sehrajeme několik přípravných zápasů.

Jan Skalička