Hráči Převýšova ve středu zvládli utkání šestého kola České fotbalové ligy na půdě Roudnice nad Labem, kde vyhráli po brankách Urbance a Krajáka 2:0.

„Je to pro nás důležité vítězství. Po dvou prohrách jsme se díky němu dostali zase zpátky do pohody. Odehráli jsme velice dobré utkání a doufám, že na něj navážeme v neděli, kdy hostíme Domažlice (začátek v 10.15 hodin)," uvedl krátce po skončení duelu převýšovský trenér Jan Kraus.

„Bylo znát, že za nás nastoupilo šest kluků z druholigového Hradce, byť někteří poprvé. Někomu se dařilo méně, jinému zase více. Výborný byl brankář Koubek. Byl za nás podruhé a v obou případech udržel nulu. V neděli proti Domažlicím to bude horší, neboť hraje Hradec ve stejnou dobu na Žižkově, takže jejich hráče tentokrát nebudeme moct využít," poznamenal Jiří Ryba, sportovní manažer SK Převýšov.

Pro něho bude nedělní utkání pikantnějšího rázu. „Ve výboru domažlického klubu působí můj švagr, který dříve žil v Chlumci. V loňské sezoně skončily oba naše vzájemné zápasy nerozhodně, tak uvidíme, kdo bude tentokrát úspěšnější," dodal Ryba.

Převýšovský mecenáš je zatím velmi spokojený s diváckými návštěvami na domácí zápasy.

„Moc mě to těší. Podívejte se, že vesnice má tři sta padesát obyvatel a na naše utkání chodí čtyři sta až pět set lidí, což je výborné. Málokterý tým z ČFL se podobnými návštěvami může pochlubit," podotkl Jiří Ryba.

(pt)