Mizerný podzimní úvod soutěže se neopakuje. Ukázková spolupráce Malinského s Vaněčkem přivála Hradci Králové první tři jarní body. Prvně jmenovaný dvakrát projevil chladnokrevnost elitního ostřelovače, nejlepší střelec FNL mu zase ke gólu pokaždé vydláždil cestu parádním pasem.

Po složení Třince a nečekané prohře Táborska v Mostě (1:2) se „votroci" vrátili na první místo tabulky!

Trenér Prokopec udělal jednu změnu v základní sestavě oproti duelu v Táborsku. Místo Zeleného poslal na plac Haliloviče. A právě bosenský záložník se hned v první minutě dostal do úvodní šance, ale jeho střelu z hranice vápna vytlačil Paleček na roh.

Pak se dlouho nic nedělo, až v 17. minutě zničehonic zahřmělo. Hradec předvedl akci jak z moderní fotbalové učebnice. Vaněček ideálně vysunul za obranu rychlíka Malinského, který zasekl míč okolo stopera a parádně přehodil vyběhnuvšího gólmana.

Kdo čekal další ofenzivní kejkle „votroků", byl mírně řečeno zklamán. Až po půlhodině hry se připomněl Halilovič. To se však k nebezpečným akcím odhodlali také hosté, ale Ceplák i Haša mířili mimo.

Hned v první minutě druhého poločasu předvedla další gólovou akci dvojice Vaněček – Malinský. Kulič poslal míč do běhu nejlepšímu střelci FNL, který našel Malinského a ten se opět zachoval chladnokrevně. Položil si Palečka a do prázdné branky přidal druhý gól.

Třinec se přesto nečekaně vrátil do hry po gólu Cepláka, ale Hradec nakonec uklidnila branka Vaněčka z pokutového kopu po faulu na střídajícího Zeleného.

FC Hradec Králové - FK Fotbal Třinec 3:1

Fakta – branky: 17. Malinský, 46. Malinský, 75. Vaněček z pen.  – 69. Ceplák. Rozhodčí:
Marek – Kordula, Plesar. ŽK: 1:3 (Vaněček – Čelůstka, Kubáň, Málek). Diváci: 1292. Poločas: 1:0.
FC Hradec Králové: Koubek 7 – Holeš 5, Rolko 6, Križko 7, Čermák 4 – Janoušek 5, Hable 5 – Malinský 9 (89. Kraják), Kulič 5 (81. Dvořák), Halilovič 4 (69. Zelený) –
Vaněček 9. Trenér. Prokopec.
FK Fotbal Třinec: Paleček 4 – Lisický 3, Vomáčka 4, Čelůstka 3, Kubáň 4 – Malíř 5, Wojnar 4 (62. Dedič), Hupka 6, Ceplák 7 – Haša 5 (62. Málek), Gulajev 6 (82. Gavlák). Trenér: Kula.

Hvězda zápasu

TOMÁŠ MALINSKÝ, záložník Hradce Králové. Dvě šance, dva góly.
A jaké! Rychlonožka v bílém dresu se dvakrát prodral do koncovky a pokaždé poslal gólmana Palečka „na párek".

Moment zápasů

LAHŮDKY MALINSKÉHO. Záložník „votroků" naservíroval prostydlým divákům dva gólové bonbonky. Jednou Palečka ošálil dloubákem, pak ho znemožnil hokejovým blafákem.