Na Bohemians průměr, o kolo dál proti Jablonci ještě hůř. Kouč Bohuslav Pilný ho stáhl ze hřiště už po necelé hodině hry. Adam Vlkanova nezářil, spíš naopak. Ve středu vstřelil drobounký, ale extrémně šikovný záložník, dva góly v poháru proti Admiře. Takový zápas nutně potřeboval!

Ztráty balonů, žádná překvapivá řešení, sebevědomí v kýblu. Tak vypadal Vlkanova proti Jablonci na trávníku v Boleslavi, kde „votroci" hrají v první polovině podzimu své domácí zápasy. Když Pilný za stavu 0:2 zavelel k úvodnímu střídání, Vlkanova pádil z placu. Nešlo o překvapivý tah. Jen o logické řešení při pohledu na trápícího se středopolaře.

„Ale neřekl bych, že by měl problém s výkonností," chrání hradeckou osmičku Pilný. „Je pravda, že s Jabloncem to na něj bylo agresivnější, ale zase nemůžeme od Adama čekat, že bude mít konstantně vysokou výkonnost. Ligu hraje prvně, musíme být rozumní a vyhodnotit to. Potřebuje čas."

„Votroci" ve středu zmákli 2. kolo MOL Cupu. Vlkanova byl proti divizní pražské Admiře tahounem. Vítězství 4:1 podpořil dvěma góly a hromadou aktivity. Byl to jeho zápas, který mu dopomůže k nabrání sebejistoty.

„On ví, že musí pracovat a pak se dostane zpátky na svoji výkonnost. Nikdo ho nezavrhuje. Takhle my vůbec nepřemýšlíme. Od nás musí cítit důvěru.

Nikoho nebudeme na základě jednoho výkonu odsuzovat nebo odstavovat. Adam je pro nás důležitý. Je to hráč, který má velké předpoklady a věřím, že výkon na Admiře, i když to byl kvalitou jiný soupeř, mu pomůže," doufá Pilný.

V neděli může Vlkanova ukázat, že jeho forma roste. Hradec hraje 3. kolo ePojisteni.cz ligy proti Dukle.

Hrabík sportovně uznal kvality prvoligové Dukly

Rozdíl dvou soutěží byl znát. Třetiligový Převýšov ve 2. kole MOL Cupu podlehl prvoligové Dukle Praha 0:3. Přesto se nemá za co stydět. „Myslím si, že jsme neodehráli špatný zápas, ale musíme sportovně uznat, že Dukla byla nad naše síly," řekl převýšovský kouč Tomáš Hrabík.

Favorit dal hned na začátku najevo, kdo bude pánem zápasu. „Věděli jsme, že bude těžké zachytit tempo Dukly. Přesto jsme chtěli do utkání dobře vstoupit, což se nám bohužel nepovedlo. Hosté začali famózně, za deset minut nám prakticky nepůjčili míč a vytěžili z toho i gól," uznává Hrabík kvality soupeře.

„Poté jsme hru vyrovnali, měli jsme i nějaké šance, ale bohužel jsme je neproměnili. Ve druhé půli po naší ztrátě přidala Dukla druhou branku, čímž prakticky rozhodla," podotkl trenér domácího celku.

Jeho protějšek byl samozřejmě rád za výhru 3:0, i když by bral jednoznačnější průběh. „Jsme spokojeni s postupem i výsledkem. Myslím, že v první půli jsme měli více šancí na to, abychom se mohli dříve zklidnit. Tím, že jsme je neproměnili, tak to bylo delší dobu 1:0 a soupeř cítil šanci. Poté se nám povedlo přidat dva góly. Domácí měli v celém duelu dvě nebezpečné střely, jinak jsme je do ničeho nepustili. Jsem rád, že jsme splnili úkol a roli favorita tím, že jsme postoupili dál," uvedl lodivod Dukly Jaroslav Šilhavý.

Převýšov si bude moct spravit chuť již o víkendu, kdy vstoupí do ČFL. „Nezbývá nám nic jiného, než se připravit na nedělní domácí zápas s Vyšehradem (10.15), který musíme zvládnout," dodal Tomáš Hrabík.