Po střetnutí však v prvním z těchto dvou momentů dali za pravdu arbitrovi. Každá z diskutabilních chvil proběhla v jednom poločase. Obě mohly ovlivnit výsledek, ale nestalo se.

Červená pro hvězdu

Byla odehraná necelá půlhodinka, když se vpřed vydal velmi razantně Petr Schwarz. Hradecký záložník, jenž dal na podzim čtyři branky, postupoval vlastně sám na bránu.

Jenže sundal ho Marek Matějovský, fotbalista se zkušenostmi ze Sparty i anglické ligy. Sudí mu dal jen žlutou kartu, diváci byli naštvaní, měli dojem, že měl inkasovat červenou.

„V reálu se zdálo, že by měla být," připustil po utkání trenér Milan Frimmel. „Pak jsme se podívali na záznam a rozhodně o tom nejsme přesvědčeni."

„Šel bych sám na bránu, jestli mě ale ten druhý hráč křižoval tak, že by mě doběhl, na to se musím podívat," doplnil sám Schwarz.

Byla to sice hraniční situace, ale Ardeleánu podle všeho nechyboval.

Ruka: Penalta

Ve druhé napjaté chvíli to však bylo jinak. V 65. minutě střílel mladík Daniel Trubač a jeden ze zadáků protivníka zastavil míč mířící na bránu rukou.

„Seběhlo se to rychlo, takže to ani pořádně nevím," popisoval po duelu hradecký záložník. „Přišlo mi, že ruku dával před sebe, křížem přes nohu. Blokoval to jak rukou, tak nohou. Ještě se na to musím podívat," vykládal.

Televizní záběr ale dal za pravdu Východočechům. „Řekl jsem to i v přenosu. Byla to ruka," prohlásil komentátor stanice O2 Sport Tomáš Radotinský.

Pro Hradec to tedy byla nešťastná situace, která mohla změnit běh děje. Na druhou stranu šlo o jedinou větší šanci domácích.