Hned dvě okresní derby Hradecka přineslo víkendové dějství fotbalové I. A třídy.

Největší pozornost poutala třaskavá bitva letitých sousedských rivalů Roudnice vs. Kunčice. Když se hosté po hodině hry ujali vedení a drželi ho ještě deset minut před koncem, vypadalo to, že body se budou stěhovat o pět kilometrů dále. Domácím se však vydařila závěrečná desetiminutovka, v níž třemi góly rozhodli o svém cenném vítězství 3:1.

Druhé derby proti sobě svedlo týmy Kobylic a Nového Hradce. Favoritem byli domácí, jenže výsledek vyzněl lépe ve prospěch soupeře. Celek z krajské metropole vedl v 57. min. už 0:3, domácí pak dvěma trefami zdramatizovali závěr, ale na víc už neměli. „Tentokrát nám nevycházelo nic a tak si soupeř zaslouženě odvezl tři body,“ konstatoval kobylický lodivod Libor Tobišek.

Překvapivý výsledek se zrodil i v Kratonohách, kde nejlépe střílející tým soutěže (rezerva „sršňů“) nestačil na Polici (1:3). Černilov v souboji týmů z popředí tabulky se štěstím zdolal Dobrušku 2:1, přičemž rozhodující gól vsítil v 88. minutě.

Černilov - Dobruška 2:1

Černilov: Voltr – Zumr, V. Hrubý, Urban, Schwarzer – Markovič (49. Šmied), Matoušek, Hušek, Štěnička, J. Hrubý (89. Benák) – Roubal.

Kratonohy B - Police 1:3

Kratonohy B: Mašek – Strasser, J. Novotný, Klapka, Semelka – Ladislav Štoček (55. Tomáš Klátil), Kváš, Holubec, Ročín (64. Nun) – Jan Štoček, Trnka (46. Kuťák).

Kobylice - Nový HK 2:3

Kobylice: Vokál – Pozler, Marek, P. Dvořák, Hamák – Říha, Vávra, Laštovička, Dařbujan – Kubišta, Brzek (77. Ouzký). Nový HK: Sedláček – Kašpar, P. Vopálka, Linder, Kotouček – M. Jindra (81. Vik), Kolínek, J. Bendig, Hodač (74. Neppl) – G. Bendig, T. Matějka (90. J. David).

Roudnice - Kunčice 3:1

Roudnice: Ruml – L. Koutník, Mikan, Cuberka, Houser – Tomeš (57. Obermajer), Jak. Krejcar (74. Mičiak), Stoszek, Bárta – Jan Krejcar, Kučera. Kunčice: Soldán – Koza, Matějka, Pechar, T. Hanuš – Dudek, Rohlíček, Denk, Šulc – Faltus, Pánek.