V první půli podali sympatický výkon, v jeho závěru však inkasovali z penalty. Po změně stran již favorit dominoval.

„Myslím si, že první poločas jsme hráli velice dobře, zvláště do nějaké 30. minuty. To jsme byli možná i mírně lepším mužstvem. Byly tam nějaké náznaky šancí, které jsme bohužel nevyužili. Z našeho nepovedeného brejku v závěru poločasu byl protiútok Znojma, po němž přišla penalta, ze které jsme inkasovali. Byl to prostě takový smolný zápas. Ve druhé půli už hosté kontrolovali hru a zaslouženě vyhráli," uvedl Jan Kraus, trenér Převýšova.

Nejste trošičku zklamaný? Přece jen jste asi věřil ve vyrovnanější průběh, ne? Znojmo od 30. minuty převzalo taktovku.
Přesně tak. Dostali jsme se pod tlak standardními situacemi. Do té doby jsme podle mě hráli velice dobře. Jenže na konci poločasu přišla penalta a zkraje druhé půle další. To nás samozřejmě poznamenalo. Dvougólový náskok se proti ligovému mužstvu už těžko dotahuje. Kdyby to bylo dlouho 0:1, tak bychom malinko přeskupili řady, hráli na riziko a možná by to bylo jiné, ale to je jen kdyby. Prvoligové mužstvo se dá porazit jednou, když máte hodně štěstí, ale ne, když dostanete dva góly z penalt. Tím v žádném případě nediskutuji o penaltách, ovšem je to pak těžší.

Poločas byl 0:1. Cítili jste šanci na zvrat hned zkraje druhé půle? Chtěli jste na soupeře vlítnout?
Určitě. Domnívám se, že se nám to i podařilo, jenže asi už v 53. minutě jsme dostali druhý gól. Tam se to lámalo. Kdyby stav 0:1 vydržel delší dobu, bylo by to samozřejmě pro nás výhodnější. Znojmo by potom nemělo takovou jistotu.

Takže druhý gól z pokutového kopu byl zlomový?
Jednoznačně. Stav 0:2 proti ligovému mužstvu neotočíte, to už je strašně těžké. S výsledkem 0:1 se ještě dá něco udělat, tam je to o jedné standardní situaci nebo o jedné soupeřově chybě.

Teď už se ale musíte rychle zase soustředit na ČFL, neboť v neděli vás čeká doma prestižní východočeské derby s Chrudimí.
To stoprocentně. Jak jsem už říkal, pohár jsme brali jako nějakou odměnu. Nikdo nemohl počítat s tím, že budeme prvoligistu přehrávat. Náš prvotní cíl je nahrát v ČFL co nejvíce bodů v podzimní části, aby byl klid. V derby budeme chtít potvrdit tři vyhrané předešlé zápasy.