Devatenáctiletý mladík v neděli proti Třinci (0:0) své konto sice nerozšířil, nicméně je pro obrany soupeřů stále větším a větším strašákem.

V osmi kolech jste se trefil šestkrát a postaral se tak o téměř polovinu branek svého týmu. Rázem je z vás obávaný kanonýr, čekal jste takovou úrodu na začátek soutěže?
Tak velkou zase ne, i když se mi střelecky dařilo už v přípravných zápasech. V prvních třech utkáních jsem ale vyšel naprázdno. Přišlo to až potom. Trenér mi stále důvěřoval, to pro mě bylo důležité. Zůstal jsem v sestavě a důvěru snad splácím. Hlavně aby to pokračovalo.

Zaregistroval jste zvýšený zájem o svoji osobu? Góloví hráči jsou v tuzemsku vzácností…
O ničem nevím. Chci hlavně pravidelně hrát. Smlouvu mám v Hradci skoro ještě na tři roky, takže to nemá cenu řešit. Soustředím se jen na fotbal.

Vloni jste dal za celou sezonu pouze dva góly. Teď už jich máte na svém kontě šest. Čím to, že jste najednou v koncovce mnohem efektivnější?
Určitě je to v tom, že hraju pravidelně. Když dáte gól, mnohem víc si věříte a spadne vám tam potom skoro všechno.

Takže od trenéra Machaly cítíte mnohem větší důvěru než od jeho předchůdců?
V loňské sezoně jsem se s druhou ligou teprve seznamoval. Když se mi zápas nepovedl, šel jsem hrát třeba za dorost, takže jsem byl všude a vlastně nikde, což mi moc nepřidalo. Vloni nás navíc bylo v kádru snad pět útočníků. Nepovedl se vám jeden zápas a už hrál někdo jiný. Útočník důvěru potřebuje, o tom není pochyb. Jedině pak si věří a je mužstvu prospěšný.

Hradec zatím nastřílel vůbec nejvíce branek ze všech týmů. V posledním utkání proti Třinci se však žádný hráč střelecky neprosadil. Čím to?
Na Třinci bylo vidět, že si k nám přijel pro bod. Vyloženě to tady odbránil. Defenzivu má velmi dobře propracovanou, vždyť zatím inkasoval pouze třikrát. Prosadit se bylo těžké. Vpředu jsme vůbec neměli prostor. Do zakončení se dostávali spíše hráči z druhé vlny, ale bohužel v koncovce neměli štěstí.

Na vítězství čekáte už čtyři zápasy. V sobotu zajíždíte na hřiště HFK Olomouc. Je výhra ve vašich silách?
Každopádně by to mohl být jednodušší zápas než s Třincem. HFK v domácím prostředí určitě urputně bránit nebude. Otevřený fotbal by nám měl vyhovovat. Bude záležet jenom na nás. Pokud zápas odmakáme jako s Třincem a hlavně se nám podaří dát gól, mohly by z toho tři body být.

V přípravném období jste HFK zničil hattrickem a proti stejnému soupeři se gólově prosadil i v loňské sezoně. Je to váš oblíbený protivník?
Jak se to vezme. Střelecky mi to proti nim v poslední době poměrně vychází. Na jaře jsme s nimi ale doma pouze remizovali 0:0, mně se moc nedařilo a přišel jsem kvůli tomu o základní sestavu. Raději bych tedy o oblíbeném týmu nemluvil.

Po osmi kolech máte na kontě jen deset bodů. Určitě jste čekal víc…
Potvrzuje se, že ve druhé lize opravdu není slabšího soupeře. Potřebujeme hlavně už pořádně zabrat venku. Věřím, že se to povede už nyní v Olomouci.