Bude to jeho druhý reprezentační sraz a rád by trenéra Jakuba Dovalila přesvědčil o svých kvalitách. Českou fotbalovou devatenáctku čekají dva přípravné zápasy ve Finsku a nadějný útočník druholigového FC Hradec Králové PAVEL DVOŘÁK (nar. 19. února 1989) bude u toho!


Překvapila vás nominace, nebo se s ní dalo počítat?

Každá pozvánka do reprezentace potěší. Mě těší obzvlášť, protože jádro tohoto výběru tvoří hráči, kteří už pravidelně nastupují v první lize.


S jakým předsevzetím do Finska odlétáte?

Samozřejmě chci trenérovi dokázat, že na to mám. Dám do toho všechno, snad se mi bude dařit a nebude to můj poslední start za tento výběr.


Gól by asi nebyl od věci, že?
Už v předešlém dvojzápase proti Slovinsku jsem měl hodně šancí, ale žádnou neproměnil. I proto bych si to nyní chtěl vynahradit a gólově se prosadit.


V nominaci je i váš velký kamarád a bývalý spoluhráč z Hradce Králové Jan Hable. To pro vás bylo určitě příjemné zjištění…

Na Honzu se moc těším. Dlouho jsme spolu nemluvili, píšeme si jen esemesky. Jsem opravdu zvědav, jak se ve Fiorentině zabydlel.
Motivací prosadit se v zápasech proti stejně starým Finům by měl být i evropský šampionát této věkové kategorie, který se uskuteční na konci sezony…
Je to ještě hodně daleko, nicméně při každém startu je potřeba trenéra přesvědčovat, že jste pro tým platným hráčem. Mistrovství Evropy je vskutku velkou výzvou. Záležet bude hodně i na mých výkonech v klubu.


Jaké byly dosud? Vměstnat se do základní sestavy vzhledem k vyšší konkurenci v hradeckém útoku je v současnosti rozhodně těžší než v loňské sezoně
.
Konkurence v útoku je momentálně veliká, ale rozhodně potřebná. V tréninku všichni makáme naplno, každý chce být v základní sestavě. Záleží ale vždy na trenérovi, pro koho se rozhodne.


Už se tým oklepal z porážky v Opavě?
Je to už za námi. Každý někde klopýtne a nám se to stalo v Opavě. Nápravu chceme zjednat už v příštím zápase.


Takže v Ústí nad Labem nemůže dojít k podcenění soupeře, kterému se na rozdíl od Hradce start do soutěže příliš nepovedl?

To v žádném případě. Ústí je doma nebezpečné. Co mám zprávy, tak třeba proti Opavě mohlo v poločase klidně vést o dvě branky.
Potřebovali bychom vstřelit první gól, to by bylo pro vývoj utkání moc a moc důležité. Každopádně uděláme všechno pro to, abychom v Ústí vyhráli.
Údajně kolem vás před sezonou svištěla lasa z prvoligových klubů. I předešlý domácí zápas s Jihlavou pozorně sledoval liberecký kouč Michal Zach.

Víte o tom?
O žádné konkrétní nabídce nevím. Jsem rád, že mohu hrát v Hradci a chci s ním postoupit do první ligy.