Svitavy – Dvůr Králové 4:2

Zbyněk Zbořil, trenér TJ Svitavy: „Vítězství si nesmírně cením. Kdo zápas viděl, tak ví, o čem mluvím. Tyto věci už se mi ani nechtějí komentovat. Asi bychom to nebyli my, kdybychom si to sami za stavu 3:1 nezkomplikovali. Špatně  jsme rozehráli a tečovaná střela skončila v naší šibenici. Naštěstí jsme hned dokázali kontrovat a střídající Kovář nás opět uklidnil. Byli jsme po celý zápas lepším mužstvem, ale to není vždy kritérium pro tři body. Opravdu jsem i za hráče velice rád, že jsme zápas zvládli a mohli se rozloučit s našimi fanoušky vítězstvím."

Čeněk Celler, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „V utkání bylo mužstvo domácích lepším celkem a zaslouženě zvítězilo. Našim hráčům se nedařilo a především se nebyli schopni vypořádat s kvalitní útočnou hrou domácích. Na hřišti jsme připomínali těžce supící lokálku, která se marně snaží vyrovnat v rychlosti rozjetému domácímu expresu."

Letohrad – Nová Paka 4:2

František Dvořák, trenér FK OEZ Letohrad: „V prvním poločase se hrálo oboustranně otevřené utkání, ovšem s tím rozdílem, že jsme byli důraznější v zakončení. Do druhého poločasu jsme kluky nabádali k větší aktivitě, aby nedošlo ze strany hostů ke snížení. To se povedlo dokonale a naopak jsme udeřili počtvrté. Bohužel tato branka nám uškodila v jedné věci.  Přestali jsme totiž  být aktivní a do konce utkání nás hosté jasně přehrávali. Naštěstí se jim podařilo vsítit pouze jednu branku."

Petr Ježek, sekretář 1. FK Nová Paka: „Můžeme bez okolků říci, že jsme defenzívními chybami darovali domácím laciné vítězství. Od padesáté minuty jsme převzali otěže zápasu, do  konce hrací doby zbývalo  hodně času k tomu, abychom se pokusili ještě zápas zdramatizovat. Bohužel množství šancí jsme nedokázali dotáhnout do gólového efektu. Ve většině případů nám chyběla buď přesnost, nebo důraz ve finální části vypracovaných akcí."

Pardubice B – Náchod 2:1

Jaroslav Míchal, trenér FK Pardubice B: „Sehráli jsme nejhorší utkání v soutěži. Příšerně jsme kombinovali, byli bez pohybu. Hráči si snad mysleli, že se Náchod porazí sám. Soupeř nás zaslouženě za pasivitu potrestal brankou, po které jsme se částečně probudili a v závěru poločasu vyrovnali. Po změně stran Fousek krásnou střelou rozhodl, ale pak jsme zase upadli do letargie… Musím pochválit Buriánka za to, že i když mužstvo hrálo špatně, tak neustále hráče burcoval k lepšímu výkonu. Náchod by si remízu asi zasloužil."

Jaroslav Vejprava, asistent trenéra FK Náchod: „Domluvili jsme si , že budeme hrát disciplinovaně, což se nám dařilo. Vedli jsme 1:0, ale bohužel nás dvě individuální chyby stály vedení. Přestože jsme potom měli i několik dalších šancí, tak nervozita a řekl bych i vyšší vlivy, nám nedovolily ani trefit branku ze šancí, ze kterých nás některé týmy trestají. Přesto nemůžu klukům upřít bojovnost, bohužel nás ale srážejí drobné chyby, které nás pak stojí body."

Holice – Turnov 3:3

Josef Jílek, zastupující trenér SK Holice: „Pocity mám trochu smíšené. V tomto utkání jsme totiž mohli pomýšlet na výhru, ale také prohrát. Dvakrát jsme vedli, nicméně jsme si neodpustili jeden strašný výpadek. Mezi 75. a 77. minutou soupeř otočil stav. V závěrečných deseti minutách jsme vše vsadili na útočnou kartu. Stopera Kopřivu jsme vysunuli na hrot a vyrovnali. Jinak byl Turnov rychlejší, lepší na míči, ovšem my jsme to nahradili neúnavnou bojovností. Nastoupili jsme v poslepované sestavě, protože ve stejný čas hrálo naše béčko. Také proto jsme neměli možnost střídání. Kluci zaslouží absolutorium za to, že zápas odjezdili do závěrečného hvizdu."

Jirny – Ústí nad Orlicí 10:1

Vladimír Chudý, asistent trenéra Jiskry Ústí nad Orlicí: „Utkání jsme bohužel absolutně nezvládli. Soupeř byl jednoznačně lepší a je to debakl. Nešlo s tím nic udělat. Více k tomu snad ani nejde říci."

Semily – Nový Bydžov 1:1

Martin Novotný, vedoucí mužstva RMSK Cidlina Nový Bydžov: „Z naší strany další z klíčových bitev o udržení nedopadla nejlépe. Mužstvu chyběla větší šťáva a vůle jít tvrději za svým cílem. Průběh hry odpovídal postavení týmů v tabulce, žádná bůhvíjaká podívaná to nebyla. Přesto se nám podařilo vstřelit vedoucí branku a měli možnost pojistky, která však nepřišla. Naopak zkušený Papoušek nám v závěru vyrovnávacím gólem přivodil další nepříjemnost v cestě za záchranou. V tuto chvíli je to pro nás již hodně složité, ale dokud bude jakákoliv šance existovat, tak se o ní popereme. Věříme, že poslední dva domácí duely přivedou do ochozů fanoušky a ti nám budou v našem snažení vytvářet dvanáctého hráče. Nejprve v úterním (dnes od 17 hodin) odloženém utkání s Dobrovicí a poté v neděli se Lhotou."

Divize C

Hvězdy kola

1. Radek Tichý (Letohrad): Hattrickem proti Nové Pace se letohradský útočník rozloučil s fanoušky tím nejlepším způsobem. Tichý si hledá angažmá ve vyšší soutěži.

2. Tomáš Kopřiva (Holice): Holický stoper názorně předvedl svým kolegům v útoku, jak se střílí góly. Nejdříve v 72. minutě proměnil penaltu na 2:1, aby dvě minuty před koncem jeho přesná střela zachránila alespoň bod.

3. Ivo Svoboda (Svitavy): Zkušený svitavský útočník sice dlouho marně bojoval s ofsajdovou pastí Dvora Králové, ale v 78. minutě se z ní vysmýkl a zvyšoval skóre na 3:1. A byla to jeho dvacátá trefa v tomto divizním ročníku.

Vítěz

Fotbalisté Letohradu: O vítězi v duelu proti Nové Pace bylo rozhodnuto už do poločasu. Stejně jako v předchozích čtyřech utkáních i tentokrát ofenzivní mašina vyjela na plný plyn a nebrala si servítky. Letohrad se doma rozloučil stylově.

Smolař

Fotbalisté Nového Bydžova: Tři body ze Semil by se jim nesmírně hodily v boji o záchranu, jenže mají pouze bod. O výhru přišli až v závěru. Přitom po vedoucí brance měli ještě několik možností k navýšení svého náskoku.

Střelci

I. liga, II. liga, ČFL: 1.  Holub (Chrudim, ČFL) 21 branek; 2. – 3. Petrus (Pardubice, II. liga), Vácha (Chrudim, ČFL) oba 9; 4. – 7. Šisler, Uškovič (oba FC Hradec,
 I. liga), Josef Dvořák (Převýšov, ČFL), Vladyka (Chrudim, ČFL) vš. 6.

DIVIZE C: 1. Svoboda (Svitavy) 20 branek; 2. – 3. Knápek, Kukla (oba Ústí n. O.) oba 10.
Pozn.: Pouze hráči východočeských týmů.

Střípky z fotbalového víkendu

Nebylo to až příliš odevzdané?

Ústí nad Orlicí – Ani ve snu nikoho nenapadlo, co se stane v nedělním odpoledni na stadionu Viktorie Jirny. Debakl! Propadák! Odevzdaný zápas! Řekněme, že Jirny byly favoritem, o čemž není třeba dlouhých diskuzí, ale že by jim to museli fotbalisté Jiskry ulehčit takovým způsobem, bylo jaksi zbytečné. V poločase bylo už rozhodnuto a možná i domácí chtěli v klidu dohrát, ale proč by nevyužili totální odevzdanosti soupeře a nenasypali mu do „kasy", co se do ní vejde. Byli by sami proti sobě. Na výkon, který Ústečtí předvedli, doufejme, rychle zapomenou.

Svitavskému tlaku soupeř neodolal

Svitavy – Po hodině hry svítilo na svitavské světelné tabuli skóre 1:1 a přestože měli domácí trvalou převahu, visel osud utkání proti Dvoru Králové na vážkách. V závěru se však znovu ukázalo, že ofenzivní kvality Svitav, když hrají v plné sestavě, jsou takové, že jim sebevíce bojující soupeř těžko odolává. Domácí mu utekli na rozdíl dvou gólů a i když hosté ještě dotáhli na 3:2, tak na nic dalšího nedosáhli. I proto, že když prakticky z následné protiakce pokryli protivníkovy elitní střelce, tak ten spíše sváteční Kovář jejich pozornosti unikl.

S Náchodem neměli slitování a jsou třetí

Pardubice – Že usiluje Náchod o záchranu? No a co, ať si ji uhraje jinde! Přesně takto přistoupili k poslednímu domácímu utkání fotbalisté pardubické juniorky. Do vedení šli sice hosté, ovšem tím veškerou munici vyčerpali. Vyrovnávací gól padl pro rezervu v nejlepší možnou dobu: před prvním odchodem do kabin. A proč soupeře nedorazit.  Pět minut po přestávce napřáhl z dvaceti metrů Fousek a jeho exportní rána okradla Náchod o ten bodový zbytek. Mladíci se vyhoupli na třetí příčku. Pozítří ji mohou ve Dvoře potvrdit.