Divize C

Hradec Králové B – Pardubice B 3:1

Úvod zápasu vyšel hostům. Po nedůslednosti v hradecké obraně otevřel skóre střelou pod břevno Vágner – 0:1. O šest minut později po centru Hofmana nedokázali Novotný ani Kopáč dopravit míč do sítě. Poté se hrál vyrovnaný fotbal. Ve 38. min. po rohu Malého se hlavou prosadil Petrášek – 1:1. Těsně před odchodem do kabin volej Krolopa skončil nad brankou a z protiútoku Kudrna nastřelil břevno.

Po změně stran se hra přelévala od vápna k vápnu, v koncovce se ale prosadili „votroci“. V 76. min. se po rohu Malého trefil hlavou Tichý a o deset minut později zakončil rychlý protiútok Veselka – 3:1.

Fakta – branky: 38. Petrášek, 76. Tichý, 86. Veselka – 6. Vágner. Rozhodčí: Bohatý (Jablonec n. N.). ŽK: 3:2. Diváci: 100. Poločas: 1:1. FC Hradec Králové B: Ottmar – Vlček, Petrášek, Jandík, Malý – Krolop, Kábrt, Veselka, Kopáč (80. Petřík) – Hofman, Novotný (61. Tichý). FK Pardubice B: Žák – Buriánek, Kopřiva, Šejvl, Javůrek II – Kakrda, Řezníček, Kudrna, Jarosz (86. Baldrych) – Vágner (81. Polák), Klátil (69. Sklenář).

Převýšov - Dvůr Králové 4:0

Šlágr kola přinesl fotbal výborné úrovně. Převýšov potvrdil své ambice, o šesté výhře v řadě rozhodl čtyřmi brankami ve druhé části.
V první půli byli diváci svědky vyrovnané partie, gólů se však nedočkali.

Po změně stran bylo všechno jinak. Domácí přepnuli na vyšší stupeň a s jejich aktivitou přicházely i branky. Prakticky u všech byl nejlepší hráč zápasu Ivo Svoboda, který potvrdil svoji formu. Na jeho úvodní trefu z 56. minuty navázal o pět minut později Voženílek. V 75. minutě Svoboda uvolnil Knoblocha, který zvýšil na 3:0. Poslední gól si exligový útočník schoval pro sebe, když v 89. minutě upravil na konečných 4:0.

Fakta – branky: 56. a 89. Svoboda, 61. Voženílek, 75. Knobloch. Rozhodčí: Novák (Nová Paka). ŽK: 1:3. Diváci: 330. Poločas: 0:0. SK Převýšov: R. Petr – Motyčka, Černý, Kouřil, Hruška – Knobloch (86. P. Novák), Breda, Jarkovský, Voženílek (77. T. Hrabík) – Kraus (74. Semelka), Svoboda. TJ Dvůr Králové: Ulrych – D. Novák, Kruliš, Rejl, S. Ježek – Kilevník (75. Podolník), Holub, Gorol, Diviš – Čech (66. Kořínek), Samler.

Nová Paka - Ústí nad Orlicí 0:0

První část zápasu herně více patřila domácím, ale útoky hostů měly rozhodně velmi nebezpečné parametry. Po změně stran pokračovalo dramatické utkání, jež mělo neustále otevřený účet a jakákoli drobná chyba mohla být pro obě strany rozhodující. Závěrečnou tečku oboustranné gólové marnosti udělal lob Bažíka, který potřetí skončil na břevně soupeřovy branky. Nasazení, bojovnost, tempo a dramatičnost, to všechno zápas nabízel, leč to, co fotbal dělá fotbalem, góly, toho se diváci nedočkali. Z hlediska bodového hodnocení remíza znamenala další domácí novopackou ztrátu do tabulky pravdy a pro hosty konec vedoucího postavení v divizní skupině C.

Fakta – rozhodčí: Jan Dobrý (Praha). ŽK: 1:1. Diváci: 170. Poločas: 0:0. 1. FK Nová Paka: Kanaval – Mačí, Ptáček, Čokina, Kazda – Jisl (80. Kulhánek), Brož (46. Povr), Rozsévač, Vích – Urbanec, Bažík. Jiskra Ústí nad Orlicí: Novák – Roupec, Felgr, David (79. Kaláb), Tomášek – Pászto (86. Chasák), Vaňous, Roušar, Falta, Felcman – Knápek.

Nový Bydžov - Jablonec B 1:3

Bydžovští fotbalisté měli skvělý vstup do zápasu a už v 8. minutě vedli; Tomeš si narazil míč s Bastinem a přehodil brankáře. Tentýž hráč se vzápětí ocitl ve stejné situaci, avšak tentokrát jeho lob skončil těsně vedle. Následně domácí udělali chybu a hostující Just vyrovnal. Do přestávky spálil šanci Langr. Po změně stran hosté rozhodli zápas dvěma góly z rychlých protiútoků.

Fakta – branky: 8. Tomeš – 25. a 53. Just, 71. Hovorka. Rozhodčí: Váňa (Praha). ŽK: 1:1. Diváci: 270. Poločas: 1:1. RMSK Cidlina Nový Bydžov: Cejnar – Pilař (80. Jilemnický), Matějka, Žalman, Blažej (21. Dudla) – Langr, Tlustý, Ševčík, Tomeš – Valenta (62. Obermajer), Bastin.

Mšeno - Náchod 4:2

Domácí Mšeno rozhodlo utkání už v prvním poločase, kdy nastřílelo Náchodu čtyři branky. Po změně stran se hrálo výhradně podle náchodských not. Hosté nakonec mohli utkání při troše štěstí i zremizovat. To se ale nepodařilo, a tak tři body zůstaly ve Mšeně.

Fakta – branky: 9. a 19. z pen. Král, 32. Novotný, 40. Váňa – 65. Moravec, 70. Sedláček. Rozhodčí: Hudeček (Plzeň). ŽK: 1:1. Diváci: 200. Poločas: 4:0. FK Náchod: Baláž – O. Nejman, Škoda, Rompotl, Sedláček – D. Nejman, Srkal, Vít, Petr (60. Moravec) – Hubička, Malý (46. Simon).

Velim - Trutnov 2:0

Trutnov odehrál ve Velimi vyrovnaný duel, který rozhodly góly rámující poločasovou přestávku. Na hře domácích bylo znát, že v současnosti nejsou v pravé formě, k vítězství jim ale pomohly především standardní situace, přičemž zahrávali i dva pokutové kopy.

Fakta – branky: 40. z pen. Melechovský, 49. Kacafírek. Rozhodčí: Kubr (Praha). ŽK: 0:1. Diváci: 260. Poločas: 1:0. FK Trutnov: Šťastný – Přívratský, Kozák (69. Doubic), Makovský, Syrovátka – Martínek, Marks, Mařas (57. Musil), Ficner – Holubec, Kamitz (55. Groer).

Další výsledky – 8. kolo: Polepy – Admira 4:0, Pěnčín–Turnov – Kolín 1:1.