I. LIGA U19

FC Hradec – České Budějovice 1:0 (1:0). Branka: 34. Jukl. Rozhodčí: Drábek. Bez karet. Diváci: 80. FC Hradec: Vízek – Holeš, Krčál, Kratochvíl – Hegr, Jukl (90. Vejchoda), Ptáček (83. Novotný), Mariottiti – Bláha (61. Krátký), Ryšan (78. Bodlák), Petráček (73. Hloušek).

V prvním dějství měli „votroci“ více ze hry. Ve 12. min. postupoval domácí Ptáček zleva na brankáře Vokatého, ale ten skvělým zákrokem vyrazil míč na roh. O chvíli později centr Bláhy odvrátili hostující obránci jen k nohám Petráčka, jenž pálil bez přípravy těsně nad břevno. Hosté dali o sobě poprvé vážně vědět po půlhodině, kdy střelu Kaduly vyrazil gólman Vízek na roh. Rozhodnutí přinesla 34. minuta, kdy parádní akci v podání dvojice Holeš – Hegr úspěšně zakončil Jukl – 1:0.

Druhý poločas byl vyrovnanější. Dynamo se více tlačilo do útoku. Ve 48. min. pokus Novotného zneškodnil Vízek a poté Radouch pálil nad branku. Po hodině hry mohl výhru „votroků“ pojistit Jukl, ale jeho lob skončil těsně nad břevnem. V závěrečné dvacetiminutovce hosté zlobili. Střela Čadka těsně minula levou tyč Vízkovy branky. Asi největší šance Jihočechů přišla v 82. min., kdy střelu Cihláře zneškodnil Vízek na brankové čáře.

Luboš Prokopec, trenér FC Hradec: „Myslím, že naše vítězství je zasloužené, protože jsme si dokázali vypracovat více šancí. Bohužel jsme byli málo důrazní v pokutovém území Dynama. První poločas jsme měli pod kontrolou, ve druhém se hra vyrovnala. Závěr byl hektický, naštěstí jsme těsný náskok udrželi a připravili Jihočechům první porážku. Výhra je cenná a povzbudivá do dalších bojů.“