Druhé jarní dějství krajského přeboru nabídlo opět střídavé výsledky týmů z královéhradeckého okresu.

Na překvapivé vítězství s Novým Bydžovem nedokázal navázat Chlumec, který prohrál na umělé trávě zachraňující se Dobrušky 0:2.

„Předzápasové reference hovořily o velké obrodě tamní kopané a ty se bohužel pro nás vyplnily. Domácí kvalitně posílili, působili kompaktně a zřejmě v zimě dobře potrénovali. Pasuji Dobrušku na černého koně KP," chválil soupeře chlumecký kouč Petr Průcha.

Podzimní šampión RMSK Cidlina schytal podruhé za sebou porážku 0:3, tentokrát na půdě Rychnova.

„První kola nastavila zrcadlo nejen nám, ale hlavně všem, kteří nás viděli jako jasného favorita KP a nechápali naši opatrnost. Jaro je úplně jiná soutěž, týmy hrají o mnoho a coby vítěze podzimu nás každý chce o to víc porazit. To je bohužel role, která je pro náš mladý celek složitá," je si vědom bydžovský hrající trenér Michal Blažej.

Královéhradecká Slavia vedla v Jičíně po poločase 2:0, ale domácí stihli vyrovnat na 2:2 a následně vyhráli penaltový rozstřel.

„Před utkáním bych bod bral, ale po zápase mám smíšené pocity. Soupeři jsme darovali dva góly a v penaltách i nadstavbový bod. Jsem spokojený, jak náš kádr dvanácti statečných odehrál duel. Škoda jen individuálních chyb, které nás stály vítězství," pronesl lodivod „sešívaných" Josef Pleskot.

Obrat z poločasových 1:2 na konečných 3:2 se podařil mužstvu Libčan v domácím utkání s Hořicemi.

„V první půli při hře po větru dominovali hosté, naopak my jsme měli problémy s hrou proti větru. Po průvanu v kabině jsme skóre otočili na svoji stranu," těšilo Jiřího Hofmana, šéfa libčanské lavičky.

Nejvyšší výhry v tomto kole dosáhli fotbalisté Vysoké, kteří doma rozstříleli Kostelec nad Orlicí 4:0.

„Emoce a adrenalin na začátku jara doslova stříkají. Za dvě kola máme tolik zážitků, jako za celý podzim. Negativní v prvním kole díky strašidelnému výkonu rozhodčího a pozitivní nyní, kdy jsme odehráli vynikající zápas," řekl Miroslav Píša st., vedoucí vysockého mužstva.