Jaroměř - Trutnov 0:4

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: „V první půli byli hosté jasně lepším týmem a zaslouženě vstřelili vedoucí gól. Po změně stran jsme chtěli zápas zdramatizovat, ale v utkání jsme se spíše trápili. Nedařila se nám kombinace, utápěli jsme se v nepřesnostech a soupeř nás nemilosrdně trestal."

Miloš Dvořák, trenér MFK Trutnov: „Od začátku jsme měli zřetelnou převahu, bylo jen otázkou času, kdy dáme gól a zlomíme střeleckou krizi. Povedlo se nám dát góly po pěkných, vypracovaných akcích, přestože se domácí soustředili na bránění a pokoušeli se hrozit z brejků. My si ale jejich náběhy pohlídali."

Živanice - Suchdol 2:0

Milan Ujec st., trenér TJ Sokol Živanice: „V kvalitním zápase nebyla nouze 
o brankové příležitosti na obou stranách. Více jsme jich měli my, ale podařilo se nám proměnit pouze dvě. Opět byla k vidění spousta pohledných akcí se zakončením, bojovnost, šance a nakonec i góly. Nadcházející víkend máme volno, které vyplníme v pátek zápasem s reprezentací ročníku 1996."

Letohrad - Kutná Hora 1:0

František Dvořák, trenér FK Letohrad: „V tomto utkání jsme chtěli bodovat
i přesto, že nás čekal neoblíbený soupeř, se kterým se nám dlouhodobě nedaří. 
Že to budou nakonec body všechny tři, jsme rozhodli již v úvodu utkání. I přesto, že padla jenom jedna branka, tak se diváci rozhodně nenudili. Vyložených šancí bylo spousty, ale střelecký prach zvlhnul na obou stranách, snad i vinou přicházejícího silného deště, za kterého se odehrával druhý poločas. Vzhledem k počtu vyložených šancí za celé utkání je naše vítězství zasloužené, ale o výsledek jsme se obávali až do samého závěru."

Dvůr Králové - Nový Bor 2:0

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové: „Utkali jsme se s velmi kvalitním soupeřem a mě těší, že jsme potřetí v řadě dokázali zvítězit s čistým kontem. Velkou zásluhu na tom má brankář Jakub Vaníček, jenž dal definitivně zapomenout na nešťastný moment z utkání proti Živanicím. V tabulce jsme potvrdili třetí příčku a před závěrečnými dvěma zápasy je naše motivace zřejmá. Bronzovou pozici chceme udržet už kvůli našim skvělým příznivcům."

Vysoké Mýto - Jablonec n. J. 1:0

Roman Oliva, trenér SK Vysoké Mýto: „Soupeř byl hodně nepříjemný. Věděli jsme, že je silný v přechodové fázi, což potvrdil. V prvním poločase si vytvořil jednu vyloženou šanci, my jsme měli takové spíše pološance. Nedařily se nám ani standardky. Po přestávce jsme byli více aktivnější, lépe jsme na tom byli kondičně a v závěru utkání jsme vstřelili gól, který znamenal tři důležité body."

ČFL a divize C

Hvězdy kola

1. Tomáš Labík (Převýšov): Jeho gól ze 14. minuty byl první v utkání, ale nakonec se ukázal jako vítězný.

2. Jakub Vaníček (Dvůr Králové): Žádný tým ve Dvoře neměl tolik šancí jako Nový Bor, on ale chytá v super formě.

3. Michal Žák (Vysoké Mýto): Nastupuje na pozici stopera a proti Jablonci odehrál výborný zápas.

Vítěz kola

SK Vysoké Mýto: Potřebovalo vyhrát, což se povedlo. Důležité tři body nad nepříjemným soupeřem se počítají.

Smolař kola

FK Jaroměř: Vlastní neproměněné šance a hrubky v defenzivě stály za porážkou Jaroměře v derby s Trutnovem.

Střípky z fotbalového víkendu

ČFL: Převýšov má k dobru 9 bodů

Převýšov - Díky sestupu Vyšehradu z FNL je jasné, že z ČFL bude padat i tým na 16. místě. Tomu se po víkendu vzdálili fotbalisté Převýšova, kteří doma rozebrali Benešov 4:0. Na poslední sestupovou příčku, na které figurují Benátky nad Jizerou (36 bodů) mají k dobru devítibodový náskok. Záchrana je tedy velmi blízko. Ale pozor, Benátky mají v závěru soutěže o hodně příznivější los než Převýšov. Jasněji může být už ve středu, kdy se oba týmy střetnou v předehrávaném kole na hřišti poblíž Jizery.

Neinkasovali, neprohráli…

Letohrad, Vysoké Mýto - Lepší to v sobotu podvečer ani být nemohlo, protože v tu dobu se radovali z tří důležitých bodů jak fotbalisté Letohradu, tak také Vysokého Mýta. Bylo to shodně po výsledku jen 1:0, což je teď úplně jedno. Letohrad měl v utkání s Kutnou Horou několik vyložených šancí, o soupeři nemluvě, ale pokud nedostanete gól, tak se prohrát zkrátka nemůže. Mýtské zachránil gólman Zavřel, když zlikvidoval samostatný únik. Ani Mýto neinkasovalo. V závěru soutěže jsou to velmi podstatné znaky, které vedou k záchraně.

Anglický týden Dvora: skóre 16:0!

Dvůr Králové, Trutnov - Nedělní výhry s čistým kontem hlásí oba podkrkonošské kolektivy. Týden po vzájemném derby si pochopitelně lépe užívali Dvoráci, nyní ale dobrá nálada panuje už zase v obou táborech. Pro Trutnov přišla potřebná náplast na hřišti nováčka z Jaroměře. Svěřenci kouče Dvořáka v utkání dominovali a do sítě soupeře se trefili čtyřikrát. Dva úspěchy nesly pečeť Jakuba Matějky. A Dvůr? Ten si užil „anglický týden". Po derby (6:0) nasypal v předehrávce 29. kola osm branek Semilům a v neděli zvládl i boj se sympaticky hrajícím Novým Borem (2:0).