V souboji starších dorostenců rozhodli Pražané o tříbodovém zisku až v závěrečných šesti minutách. Trenér Prokopec dal příležitost také hráčům, se kterými předběžně počítá pro příští sezonu. Ti svými výkony příjemně překvapili. Duel mladších dorostenců skončil smírně.

STARŠÍ: SK Slavia Praha – FC Hradec Králové 3:1 (1:1). Branka Hradce: Voltr. FC Hradec: Florian – Havelka, Janoušek, Drapač, Slabashevich – Klouda, Hečko (58. Vaněk), Lacina, Machač (73. Pártl), Mikušík (46. Morjak) – Voltr.
Oběma celkům již o nic nešlo, a tak trenéři dali příležitost dalším mladíkům, s nimiž eventuálně počítají pro příští sezonu.
V prvním poločase byli „votroci“ mnohem aktivnější a v 5. min. měl domácí gólman Dvořák plné ruce práce se střelou Janouška. O chvíli později vypálil z 20 metrů Machač, jeho pokus vyrazil brankář Slavie na tyč.
Pražané o sobě dali poprvé vědět v 11. min. a hned z toho byl gól. Novotný po pravé straně zatáhl míč a po jeho přihrávce otevřel skóre Klavík. Hradečtí však nerezignovali a nadále se tlačili do útoku. Pokusy Havelky a Voltra gólem neskončily.
Při domácích stálo i štěstí. Ve 33. min. hlavičkoval po Machačově rohu Voltr jen těsně vedle branky.
Zaslouženého vyrovnání se „votroci“ dočkali ve 44. minutě, kdy Slabashevich unikl po levé straně, na jeho přihrávku si naběhl agilní Voltr, obešel jednoho z obránců a střelou k tyči srovnal na 1:1.
Po přestávce přidali slávisté na aktivitě, měli míč častěji na svých kopačkách a hrozili zejména ze standardních situací. Obrana Hradce však odolávala až do 84. min,, kdy Urban pronikl do pokutového území a přízemní střelou překonal Floriana. Krátce předtím se vyznamenal domácí gólman po tvrdé střele Pártla.
O tom, že všechny body zůstanou v Praze, rozhodla 88. min., kdy Novotný po úniku upravil na konečných 3:1.
Luboš Prokopec, trenér FC Hradec Králové: „Moji svěřenci podali především v prvním poločase výborný výkon. Vytvořili jsme si několik gólových šancí, ale proměnili jsme pouze jednu. Po přestávce měl soupeř více ze hry, my jsme již nehráli tak aktivně. Spoléhali jsme především na rychlé protiútoky, které nebyly dotaženy do úspěšného konce. Po druhé obdržené brance jsme hru ještě více otevřeli ve snaze vyrovnat, ale inkasovali jsme potřetí. I tak bylo pozitivní, že šanci dostali hráči z B dorostu a určitě nezklamali.“

MLADŠÍ: SK Slavia Praha – FC Hradec Králové 1:1 (0:1). Branka Hradce: Faltus. FC Hradec: Dolejší – Langr, Krahulec, Hock, Zelený – Šimon, Koza, Kudláček, Matoušek (41. Schwarz, 65. Chromek) – Jeřábek (75. Libřický), Faltus (70. Kořínek).
Jaroslav Novotný, trenér FC Hradec Králové: „Sehráli jsme kvalitní utkání. Kluci podali jeden ze svých nejlepších výkonů v jarní části. Je škoda, že jsme nezískali tři body, protože za stavu 1:1 jsme měli během pěti minut dvě gólové šance. Kudláček a Schwarz je ovšem neproměnili. Stínem zápasu je zranění Schwarze, který má zlomenou ruku.“

Jan Skalička