„Doufám, že odstartujeme tou správnou nohou, budeme se pohybovat v horních patrech tabulky a přilákáme tak co největší počet našich příznivců do ochozů. Fotbal se hraje pro lidi a my chceme, aby jich na naše zápasy chodilo co nejvíce,“ zdůraznil na včerejší tiskové konferenci generální ředitel klubu Richard Jukl.

Očekávané spojení slov „cílem je postup do první ligy“ však z jeho úst nezaznělo. „Loni jsem to vyhlásil a trochu se nám to vymstilo. Je to ošemetná fráze, chceme hrát prostě na špici.“ Novými tvářemi v kádru jsou Ivo Svoboda, Miroslav Vodehnal, Jiří Pospíšil, Jiří Vít a Jaromír Šmerda. Všichni mají na svém kontě desítky prvoligových startů. „Určitě nám pomohou zvýšit údernou sílu celého mužstva,“ je přesvědčen Jukl.

„Jedná se o zkušené hráče, kteří by měli udržet stabilitu našich výkonů. Ta je k boji o postup nezbytná. Kádr máme na druhou ligu velmi kvalitní, hlavně ale potřebujeme zvládnout vstup do soutěže,“ doplnil Juklova slova kouč Luděk Klusáček, který bude moci rovněž nadále počítat s útočníkem Josefem Semerákem. Jeho dlouhodobé námluvy s Krčí totiž ztroskotaly na finančních možnostech pražského klubu.

„Pepa měl k odchodu zelenou, ale nevyháněli jsme ho. Takový typ útočníka v kádru nemáme, je to srdcař a výborný kluk do kabiny. Bude jen na něm, jak se v početné konkurenci útočníků prosadí,“ předeslal Jukl. Hradecký kádr tak v letní přestávce opustili ze stabilních členů pouze Michal Šmarda (Bohemians 1905) a Jan Hable (AC Fiorentina), na odchodu je ještě Petr Jiroušek.

Domácí zápasy budou hrát „votroci“ vždy v neděli od 17 hodin. „Páteční termín, který jsme zvolili pro jarní část uplynulé sezony, byl jen provizorní,“ poznamenal generální ředitel, který je rovněž předsedou představenstva FC Hradec Králové. Možná i proto zazněl z řad novinářů na jeho adresu tolik očekáváný dotaz týkající se výstavby nového fotbalového stadionu.

„Díky podpoře města, v čele s panem primátorem Divíškem, se celá věc blíží k finální fázi. Do konce letošního roku by měl být vybrán spoluinvestor na výstavbu malšovického areálu,“ prozradil Jukl.

Právě společnost, která uspěje ve výběrovém řízení, by se posléze měla stát i generálním partnerem či akcionářem královéhradeckého klubu. „Nevidím v tom nic zvláštního. Je to celkem logické řešení.“