Zápas na stadionu v Holici začne v 17 hodin. Trenér Leoš Kalvoda působil na hradecké lavičce před čtyřmi lety. Jeho tým uhrál v úvodním kole cennou remízu v Jihlavě (2:2).

Klusáčkův soubor vykročil do nové sezony lépe; pod malšovickými lízátky splnil úlohu favorita, když krčského nováčka porazil 3:1. Výkon však až tak přesvědčivý nebyl. Za stavu 2:0 „votroci“ výrazně polevili v herní aktivitě, snaživý soupeř snížil a obavy o premiérové tři body tak definitivně rozptýlila až pěkná trefa Svobody v 73. minutě.

Podobný výpadek by se hradeckému týmu mohl na Hané zle nevyplatit, Luděk Klusáček to moc dobře ví. „Bavili jsme se o tom už v poločase. Snad klukům něco v hlavách zůstalo. Potřebujeme udržet koncentraci po celých devadesát minut.“ Možná i proto hradecký lodivod uvažuje o dílčích změnách v sestavě. „Ještě uvidíme. Na dvou postech je ale nevylučuji,“ potvrdil.

V loňské sezoně byli ve vzájemných duelech úspěšnější hradečtí fotbalisté, v Holici uhráli bezbrankovou remízu, doma zvítězili 2:0. Na dobrý výsledek kouč pomýšlí i tentokrát. „Budeme se snažit vyhrát, i bod by ale mohl mít svou hodnotu. Soupeře jsem sledoval při utkání v Jihlavě. Neříkám, že bude hrát znovu o postup, v horní polovině tabulky se ale rozhodně pohybovat bude.“

Předpokládaná sestava: Lindr – Přibyl (Šmerda), Vít, Wozniak, Pospíšil – Bouška, Černý, Karal, Rezek – Svoboda, Vodehnal (Dvořák).