V pohárovém utkání neuspěli, v mistrovském to hodlají napravit. Fotbalisté FC Hradec Králové byli ve středu vyřazeni pražskými Bohemians (1:0) z Poháru ČMFS, zítra je už čeká šlágr 9. kola druhé ligy v Příbrami. Utkání prvního s druhým celkem tabulky začíná na stadionu u Litavky v 17 hodin.

Trenér „votroků“ LUDĚK KLUSÁČEK věří, že jeho tým bitvu s loňským prvoligistou zvládne. A to nejen proto, že v pohárovém duelu šetřil řadu opor.

Pojďme nejdříve k zápasu na Bohemians. Vyřazení určitě mrzí…

Samozřejmě. Chtěli jsme postoupit, a to přesto, že se na hřišti objevili hráči, kteří pravidelně nenastupují. Věřil jsem jim, kádr máme široký a hlavně vyrovnaný. Bohužel se to nepovedlo.

Zápas rozhodla nešťastně inkasovaná branka. K remíze ale prý daleko nebylo?

Mohli jsme minimálně vyrovnat. V závěru jsme si vytvořili tlak, z něhož se rodily i šance. V těch největších se ocitli Munster, Pilař a Vodehnal, ale vyrovnat nám zřejmě nebylo souzeno.

Poprvé nastoupil Martin Čupr, který v týdnu přestoupil do Hradce ze Sigmy Olomouc. Jak jste byl spokojen s jeho výkonem?

Během utkání jeho výkon rostl, což považuji za pozitivní.

Řekl si tedy o základní sestavu?

Ještě o tom budu přemýšlet.

V Příbrami bezpochyby vyběhne na trávník hodně odlišná jedenáctka od té středeční. Které hráče jste šetřil?

Odpočinout si potřebovali hlavně Černý, Pospíšil a Krejcar. Nastoupit nemohl i Šmerda kvůli nakopnutému svalu.

V neděli vás čeká jeden z klíčových zápasů podzimu. Jsou pro vás hra a hlavně výsledky Příbrami překvapivé?

Abych řekl pravdu, tak ano. Tipoval jsem sice, že se Marila bude pohybovat v horních patrech tabulky, příliš ale nevěřím, že si výkonnost udrží a bude se o postup prát až do konce soutěže. Zápas podzimu to pro nás jinak není. Chceme obstát v každém utkání, všechny body mají stejnou cenu, ať už je získáte s kýmkoliv.

Po odchodu špílmachra Otepky do Ostravy vsadili v Příbrami na kolektivního ducha. Na stadionu u Litavky bodoval jen Fulnek, a to už v prvním kole. Čím se Hradec pokusí zastavit rozjetého soupeře?

Především aktivní hrou podpořenou kvalitní koncovkou. Každopádně jsme schopni Příbram porazit.

Předpokládaná sestava:

Podhajský – Vít, Wozniak, Pospíšil – Šmerda, Bouška, Černý, Krejcar, Čupr – Svoboda, Vodehnal.